НОВИЦА Црвена Зелена И Жолта Нигериски Монистра Рака Врежан Дрвени Ѕид Маска, Мојата Убава Жена'

НОВИЦА Црвена Зелена И Жолта Нигериски Монистра Рака Врежан Дрвени Ѕид Маска, Мојата Убава Жена'

DEN 1424.00

Новак

Достапно за нарачка

Големина : 9. 75 " Х х 9. 5 " В х 3. 2 " Д. Автентичен : оригинален производ ЗА саемска трговија ВО НОВИЦА во соработка со Националната Географија. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Абдул Азиз Мохамаду. Информации за производот : Африканско гумено дрво, месинг и рециклирани стаклени монистра. Тежина на предметот : 1,2 килограми. Димензии на ставката : 10.25" H x 10.25" W x 3.1 " D. Користен Материјал : Африканско гумено дрво, месинг и рециклирани стаклени монистра. Произведено во Гана. Во 2000 година отидов во резба и оттогаш никогаш не сум зажалил. Но, ниту јас не ја напуштив сликата целосно. Сега сум самовработен и со мене работат пет асистенти. Покрај тоа, научив уште седум луѓе како да резбаат, а тие исто така се сами сега и добро се снаоѓаат. Кога добивам големи нарачки, ги повикувам на нивна помош. Со нетрпение очекувам да обучам повеќе луѓе во овој занает и исто така да продолжам со моите слики. Абдул има сон да основа уметничка академија за резба и споделување На Африканската култура која е толку тесно поврзана со резба на дрво. Досега, тој обучил над 30 луѓе, но се надева дека тој број може да порасне во стотици со академија. Откако започна да работи СО НОВИЦА, тој успеа да го развие својот бизнис. ПРЕКУ НОВИЦА и неговата решителност, секој ден тој малку се приближува до својата цел да ги зајакне и обучи другите во резба. Секое купување од овој уметник има големо влијание врз нивната егзистенција и приход. Абдул финансиски го поддржува образованието на сопствените четири деца и четирите други деца кои живеат со него.

Избор на клиент

Обичен врв за тинејџери есен лето кратки ракави екипаж вратот памук цветни графички тети уа уа уа Новак
Обичен врв за тинејџери есен лето кратки ракави екипаж вратот памук цветни графички тети уа уа уа

♬ есенска летна блуза женска 2023 облека редовно вклопување во земја концерт y2k краток ракав екипаж памук

DEN 1.33
Војна на Starвездите - таен мандалоријански 3Д пена магнет, мулти -боја, стандард Новак
Војна на Starвездите - таен мандалоријански 3Д пена магнет, мулти -боја, стандард

Официјално лиценциран производ Новина магнет Одличен подарок за фанатици на поп култура...

DEN 713.60
Catilon 1/2 QDD LP гас Брзо поврзување, прицврстено комплет за брзо исклучување на гас со пропан со 1/2 машки NPT X 1/2 Машки Новак
АКСО V50X Акционата камера и пакетот за фудбалски комплети Новак
АКСО V50X Акционата камера и пакетот за фудбалски комплети

Серија за надградба на Akaso V50 : Во кои има 4 K / 30 FPS, 2,7 K 30 FPS и 2 K 60 FPS Видео резолуција, Акасо V50 X Акционата кам�

DEN 3.00
Мали Изрази-Монограмирани Дете &засилувач; Деца Бејзбол Капа | Прилагодливи Морнарица Шапка Новак
Мали Изрази-Монограмирани Дете &засилувач; Деца Бејзбол Капа | Прилагодливи Морнарица Шапка

100% памук Затворање на бравата Миење Раце Само € ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛИВашето малечко може да ужива во удоб�

DEN 431.84
Јаглеродни Влакна Рекорд Четка Новак
Јаглеродни Влакна Рекорд Четка

Безбедно и лесно допирање на рекордот Изметете лесна прашина и нечистотија од записите...

DEN 2.33
Додаток за држач за држач за држач за држач за камера за велосипеди за метални метални велосипеди Новак
Додаток за држач за држач за држач за држач за камера за велосипеди за метални метални велосипеди

Убав додаток за вашиот велосипед, ви носи прекрасна турнеја со велосипедизам Лесен за инсталирање и отс

DEN 2.00
Caprock Бренд GPH357T5L/4P PIN GPH357T5L/4 УВ - C ЗАМЕНА СВЕТИЛКА ЗА УВ Системи Новак
Caprock Бренд GPH357T5L/4P PIN GPH357T5L/4 УВ - C ЗАМЕНА СВЕТИЛКА ЗА УВ Системи

100% компатибилен СО ОЕМ светилки, но не е направен ОД ОЕМ 4 пински еден крај светилка Вкупна должина од 357 �

DEN 2.67