Хаакаа Силиконски Колострум Колектори Поставени Со Јасна Кутија за Складирање на ПП 4 мл, 6 ПК

Хаакаа Силиконски Колострум Колектори Поставени Со Јасна Кутија за Складирање на ПП 4 мл, 6 ПК

DEN 311.84

Новак

Достапно за нарачка

Изработени од 100% медицински одделение силикон. Бпа, пвц и фталат-бесплатно. Нетоксични и безбедни за новороденчиња. Големина : 4 мл. Јасни мерења. Секој сет вклучува 6 колектори. Пренослив, отпорен на истекување и еднократно. Отпорен на топлина и замрзнување. Соберете, чувајте и нахранете колострум од истиот сад. Како да се користи : Мекиот силикон што може да се исцеди има вакуумски ефект за собирање капки. Ниб вшмукува колострум од брадавицата, исто така може да се отстрани за да се изрази директно во колекторот. Чувајте и замрзнете според упатствата. Кога сте подготвени да се хранат, само притиснете го колекторот за да го нахраните течното злато на новороденчињата. Чистење и Нега : стерилизирајте го секој колектор на колострум пред употреба со кој било систем за стерилизација на пареа или со вриење во вода 2-3 минути. Не користете средства базирани на белило за чистење на овој производ. Користете го целиот колострум во контејнерот за една храна и отфрлете го остатокот. Ве молиме запомнете : Обезбедете дозвола од вашиот здравствен работник пред антенатално изразување бидејќи може да постои ризик од рано породување. Колекторот За Силиконски Колострум Хаакаа е светски прв дизајн, давајќи им можност на мајките да го изразат колострумот антенатално и постнатално во безбеден, лесен за употреба раствор за складирање. Колострумот традиционално се собира во шприцеви за еднократна употреба често направени од штетна пластика. Нашиот колекционер е изработен од 100% силикон од медицинско одделение, што значи дека нема да испушта непријатни токсини и може безбедно да се чува во фрижидер или замрзнувач. Лесен е за употреба и повторна употреба, што го прави идеална опција за мајки и пред и по раѓањето! Нашиот Сет За Собирање Силиконски Колострум доаѓа со 6 х Колектори На Колострум (4мл) и бесплатно памучно бришење, заедно во проѕирна кутија за складирање. Ве молиме запомнете : Обезбедете дозвола од вашиот здравствен работник пред антенатално изразување бидејќи може да постои ризик од рано породување.

Избор на клиент

Dreamus itzy - CheckMate [Limited Edition] Албум+Пред -нарачка бенефит JYPK1425 150x210mm разнобоен Новак
Dreamus itzy - CheckMate [Limited Edition] Албум+Пред -нарачка бенефит JYPK1425 150x210mm разнобоен

Пазарот на KPOP (продавница за семејни продавници Hanteo & Gaon) ќе ја испрати вашата нарачка од Јужна Кореја Да�

DEN 3.33
Unisex кактус кактус loveубов уметнички гроздобер фармерки прилагодливи бејзбол капа памук тексас тато капа Новак
Sutk SQ5/6/8/10/12/11/16-RS машко-женско-женско конец l облик топката на главата на главата на главата на главата на главата Новак
3М DBI-SALA Advanced 8516191 Ограничен вселенски систем, wallиден монтиран ракав Давит, цинк позлатен, за напреден офсет Давит Новак
АМЕТРИК 22B25PM METRIC 22B25PM ISO 05B-1 центар со облик на пластика 25 заби за америк број 22 синџир со единечно влакно со, Новак
С1-02425808009-ОЕМ Надградена Замена За Јорк Печка Прекинувач За Притисок На Воздухот -0.40 Новак
С1-02425808009-ОЕМ Надградена Замена За Јорк Печка Прекинувач За Притисок На Воздухот -0.40

Ова е Сосема Нов Оем Печка Прекинувач За Притисок На Воздухот 0.40" Врвен Квалитет Оем Замена Дел! 0.40" Ова е

DEN 2.67
Uxcell Tungten Carbide Rotary Files 1/8 Shank, двојно исечена топчест облик на ротационен бур Новак
Uxcell Tungten Carbide Rotary Files 1/8 Shank, двојно исечена топчест облик на ротационен бур

Спецификации : Дијаметар на Шанк : 3мм (1 / 8 "), Дијаметар на работ на работ : 3мм (1 / 8") Одговара на повеќето ро

DEN 319.20
Наталини 5 x 7 лесна природна граница дрвена рамка направена во Италија Новак
Наталини 5 x 7 лесна природна граница дрвена рамка направена во Италија

Единствена рамка 5x7 Може да се користи хоризонтална или вертикална Рамката е .79 "Дебела Задниот дел од ра

DEN 288.00
Фуџифилм - FinePix S4830 16.0 -мегапикселна дигитална камера - црна Новак
Фуџифилм - FinePix S4830 16.0 -мегапикселна дигитална камера - црна

16.0мегапиксел, 1 / 2.3 "CCD сензор; 30x оптички / 7.2x дигитален / 216x вкупно зум 3" TFTLCD монитор; режим на филм; Сензор�

DEN 0.33
Декларна обвивка за igsticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ултра тенки заштитнички налепници на телото 001341 Пеперутка шарена Новак
Диск за пескарење 100 компјутер 24 решетки 3 влошки за заклучување на површината за мелење смола од смола Новак
Midori Compact Stapler, XS серија, бело Новак
Midori Compact Stapler, XS серија, бело

Серија Мидори XS Компактен / преносен стационарен Корекција лента, лепак, степлер, секач, ножици се доста

DEN 99.52
2 пакувања за хранење на сад за садови за чинија со чинија со вода, чинија со храна за вода, амфибиски влекачи за хранење на Новак Попуст