80 комплети комплет за прицврстување на прицврстувачи, метално копче од 12,5мм метави, притиснете столпчиња со 4 алатки за сетер, 4 кожни кожни кожни за облека, јакни, ф?

80 комплети комплет за прицврстување на прицврстувачи, метално копче од 12,5мм метави, притиснете столпчиња со 4 алатки за сетер,

DEN 207.84

Новак

Достапно за нарачка

【80 сетови, 4 бои】? - злато, сребро, бронзено и матно црно. Вкупно 120 комплети, 20 комплети прицврстувачи за прицврстувачи секоја боја. Секој сет на прицврстувачи вклучува 2 капачиња, обетка и штекер, што е корисно за да ги направите вашите занаети, кожа работа и доволно за задоволување на вашите различни потреби. ? 【Нашата големина】? - Дијаметарот на капачето е околу 12,5 мм/0,49 инчи. Дебелината е 6мм. Комплетот за прицврстување на копчето доаѓа со чиста пластична кутија за складирање што ви овозможува да соберете повеќе мали предмети и да ги чувате во ред. ? 【Трајни и долготрајни】? - Сите овие прицврстувачи за прицврстување се изработени од легура на бакар цинк со занаетчиски занаети без никл, тие остануваат како нови дури и по долгогодишна употреба. Но, ве молиме, не користете премногу сила кога ги погодувате сврзувачките елементи во случај на деформација. ? 【Широка апликација】? - Овие навртки со двојно капаче може да се применат за DIY занаети или да прават облека, како што се кошули, јакни, комбинезони, ранци, чевли, капи, ремени, облека со памук, фармерки, кожа и така натаму. Забелешка : Овие прицврстувачи за Snap се погодни за светло до средна ткаенина, не се погодни за густа ткаенина. ? 【Корисни алатки за фиксирање】? - Алатката за удирање помага да okeиркаат дупки на целните производи, а потоа чекани и да ги притиснат прилепувањата од обете страни; Тие се лесни за аплицирање за ефикасно да се направат занаетчиски DIY. Секакви прашања во врска со употребата, ве молиме контактирајте со нас директно за да добиете помош во време на време. Како да се користи? Чекор 1 : Подгответе сè. Секој сет ви треба 1x капа, 1x штекер, 1x пост и 1x обетка. Чекор 2 : okeиркајте дупка на ткаенината со обезбедената алатка за удар, штрајкувајте со чекан. Чекор 3 : Ставете ја ткаенината помеѓу капачето и штекерот. Чекор 4 : Користете ја зашилената алатка, вертикално чекајте ја со лесна сила за да ги притиснете капачето и штекерот заедно. Чекор 5 : okeиркајте друга дупка на ткаенината со обезбедената алатка за удар, штрајкувајте со чекан. Чекор 6 : Ставете ја ткаенината помеѓу пост и обетка. Чекор 7 : Користете ја конкавната алатка, вертикално чекајте ја со лесна сила за да ја истуркате објавата и да се обеткаат заедно. Чекор 8 : Заклучете ги механизмите заедно безбедно. Спецификации : Количина на Snap : 80 комплети Бои : злато, сребро, бронза, Gunmetal, мат црна и млазна црна капа со дијаметар : приближно. 12,5 мм/ 0,49 инчен капаче Висина : 6mm/ 0.236inch пакет вклучува : 20 сет X златни прицврстувачи за прицврстувачи 20 сет X Сребрена Snap Прицврстувачи за прицврстувачи 20 Сет x Бронзени прицврстувачи за прицврстувачи 20 сет X мат црни прицврстувачи за прицврстувачи 1 x сеттер база 1 x шуплива удар 2 x 633 Модел Инсталирајте алатка 1 x чиста кутија за складирање 1 x Упатство за работа.

Избор на клиент

Пластична пластика за прицврстување на прицврстувачи црна - по пакет од 12 Новак
Пластична пластика за прицврстување на прицврстувачи црна - по пакет од 12

Бренд : Прим Количина : по пакет од 12 Боја : црна Големина : 1,3см / 0,52 " Облик : круг Бренд : Прим Количина : по

DEN 2.33
Шиење прилепувања и сврзувачки елементи за облека Новак
Шиење прилепувања и сврзувачки елементи за облека

Затворање на Snap : Користете го овој сет на Sew на Snaps за да ги прилагодите или поправите облеките, чанти, ка�

DEN 2.33
Dritz 24p Heavy Dutip Snap Dliers, виолетова Новак
Dritz 24p Heavy Dutip Snap Dliers, виолетова

Тешките прицврстувачи се идеални за облека како што се јакни, палта, елеци, врвови и спортска облека...

DEN 478.56
Комплет за прицврстувачи за прицврстувачи на прим за притискање за варио клешти, 14 x 5,7 x 1,7 см, бело Новак
Комплет за прицврстувачи за прицврстувачи на прим за притискање за варио клешти, 14 x 5,7 x 1,7 см, бело

Комплет за прицврстувачи за прицврстувачи на прим НеSEW За Варио клешти Комплет за прицврстувачи за приц

DEN 165.60
Алатка за пластични прилепувања и клешти на Aimoda, 360 комплети T5 Snap копчиња за облека и шиење Новак
Алатка за пластични прилепувања и клешти на Aimoda, 360 комплети T5 Snap копчиња за облека и шиење

[Snap и Snaps Puplers Set] : Вклучете сè што ви треба за да започнете T5 пластични копчиња за прицврстување со Press Pliers

DEN 303.84