Бит за завршување на носот, секач за мелење 3.175 x 2 x 22mm сина обложена висока цврстина универзална за индустрија

Бит за завршување на носот, секач за мелење 3.175 x 2 x 22mm сина обложена висока цврстина универзална за индустрија

DEN 782.40

Новак

Достапно за нарачка

Направени од висококвалитетни челични материјали од волфрам за добри перформанси за мелење и сечење. Врвот на работ е од острина, без закопчиња на површината, ја прават вашата работа поефикасна. 2 - Флејска спирална вежба бит, специјално дизајниран за 3Д -релјефни скулптури, сечење, гравирање, слот, мелење, и др. Сината облога на Ensuers Одлична издржливост и отпорност на абење, лесен за отстранување на чипот. Погодно е за сечење дрвена дрво, иверица, акрилик, пластично влакно, смола, печатена плоча, итн. Издржлив за употреба. Функција : 1. Изработени од висококвалитетни челични материјали од волфрам за добри перформанси за мелење и сечење.2. Врвот е на острина, без закопчиња на површината, ја прават вашата работа поефикасна.3. 2 - Флејска спирална вежба бит, специјално дизајниран за 3Д -релјефни скулптури, сечење, гравирање, слот, мелење, и др.4. Сината облога на Ensuers Одлична издржливост и отпорност на абење, лесен за отстранување на чипот.5. Погодно за сечење на тврдо дрво, иверица, акрилик, пластично влакно, смола, табла за печатено коло, итн. Трајни за употреба. Спецификација : Тип на ставка : 2 - Флеј Спирално мелење на мелење на мелење : Волфрам челична боја : сребрена+сина обложена должина : приближно. Дијаметар од 50мм/1.97inshank : Прибл. 3,175мм/0,13influte должина : приближно. 22мм/0,87 Уничен дијаметар на главата : Прибл. 2мм/0,08in Список на пакети : 1 x 2 - Флеј секач за мелење на спирала.

Item Type: 2‑Flute Spiral Milling Cutter
Material: Tungsten Steel 
Color: Silver+Blue Coated
Total Length: Approx. 50mm/1.97in
Shank Diameter: Approx. 3.175mm/0.13in
Flute Length: Approx. 22mm/0.87in
Cutter Head Diameter: Approx. 2mm/0.08in
Package List:
1 x 2‑Flute Spiral Milling Cutter :

Избор на клиент

Директно флејта рака допрете, 4-40, приклучок, 4 флејти, UNC Новак
Директно флејта рака допрете, 4-40, приклучок, 4 флејти, UNC

✅ Ставка : Директен допрете за флејта ✅ Допрете го големината на навој : #440 ✅ Shank Dia : 0.141 " ✅ Допрете го Chamf

DEN 292.80
БОШ 85901М 3/16 Во. х 3/4 Во. Цврст Карбид 2-Флејта Намалување Спирала Малку Новак
БОШ 85901М 3/16 Во. х 3/4 Во. Цврст Карбид 2-Флејта Намалување Спирала Малку

За преку сечење каде што се посакува притисок надолу и отстранување на чипови За апликации со висок цик�

DEN 0.67
Aleyha Spiral Milling Cutter CNC рутер бит единечен флејта карбид крај, скратено, 6x6x42x85 Новак
Aleyha Spiral Milling Cutter CNC рутер бит единечен флејта карбид крај, скратено, 6x6x42x85

Тип : Мил за единечна флејта Материјал : карбид Насока на темата : Лева рака Флејта : 1 Апликација : Погодна

DEN 516.96
Jiiolioa SX2133 Spiral Flush Trim Router Bit 1/4-инчен Shank Up Cut Solide Canc Router Bits 1/4 x1-3/8 x1/4 x3 Новак
Jiiolioa SX2133 Spiral Flush Trim Router Bit 1/4-инчен Shank Up Cut Solide Canc Router Bits 1/4 x1-3/8 x1/4 x3

2 те флателни спирални парчиња парчиња парчиња со сечење нагоре 1 / 4 "Дијаметар на шанк и 13 / 8" Должина на с

DEN 346.56
Aleyha down Mill Mill Ticn обложена со сингл рутер бит единечен флејта за мелење на мелница за мелење на карбид, 4x4x17x50mm Новак
Nushki Ball Nose End Mill Cutter Set 10 парчиња 1/8 '' Shank Carbide Spiral CNC рутер бит Новак
Nushki Ball Nose End Mill Cutter Set 10 парчиња 1/8 '' Shank Carbide Spiral CNC рутер бит

1 Нож за стапче, без вкус, тивок, дизајн на сечилото, остар чист, уредно, без дизајн на спирални чипови на Bu

DEN 1.33
Алатка АМАНА - 46360 ЦПУ СПИЛНА КАРБИД КОМПРЕСИСКИ СПИРАЛНА 1/2 DIA X 2-1/8 X 1/2 “ Новак
Алатка АМАНА - 46360 ЦПУ СПИЛНА КАРБИД КОМПРЕСИСКИ СПИРАЛНА 1/2 DIA X 2-1/8 X 1/2 “

(Г) Дијаметар 1 / 2 (Б) Висина на сечење 21 / 8 (Г) Шанк 1 / 2 Целокупната должина (L) 4 B1 1 / 4 (Г) Дијаметар 1 / 2...

DEN 1.67
FtVogue HRC45 карбид 4 крила за краен мелница CNC CNC Milling Cutter 1PCS со дијаметар од 6 mm x 100mm должина Новак
FtVogue HRC45 карбид 4 крила за краен мелница CNC CNC Milling Cutter 1PCS со дијаметар од 6 mm x 100mm должина

Оваа крајна мелница е изработена од ултрафински материјал од карбид во волфрам, кој обезбедува добри пе

DEN 162.40
Алатка Амана - 51438 Цврст карбид Спирален пластичен пластичен црвен трим 1/2 DIA X 1-1/8 x 1/2 Shank x 4 Новак
Алатка Амана - 51438 Цврст карбид Спирален пластичен пластичен црвен трим 1/2 DIA X 1-1/8 x 1/2 Shank x 4

Дијаметар (Д) 1 / 2 Висина на сечење (б) 11 / 8 Шанк (г) 1 / 2 Севкупна должина (L) 4 Заложба да понуди највисок пост�

DEN 2019.04
Mill Carbide End, 404, 9/16 d, 1 1/8 исечен л Новак
Mill Carbide End, 404, 9/16 d, 1 1/8 исечен л

Мил на карбид, оценка со високи перформанси, список број 404, е со редовен стил и квадратен стил., Централн�

DEN 2570.88
Panham 1/8 Ball Nose Up-Cut 2 Flute Spiral Bit CNC Router Bit Solid Carbide 1/4 Shank, D 1/8 X CH 1/2 X SHK 1/4 X L 2 Новак Попуст
Panham 1/8 Ball Nose Up-Cut 2 Flute Spiral Bit CNC Router Bit Solid Carbide 1/4 Shank, D 1/8 X CH 1/2 X SHK 1/4 X L 2

1 / 8 мелница за крај на носот со топчести со 1 / 4 шинк горе 2 флејти Дијаметар на сечење 1 / 8 ", должина на сеч

DEN 255.36
Делови XMEIFEI ДЕЛОВИ БИТ СЕТ 10PCS 3.175 SHANK 2 ФЛУТИ ЗА РЕДИЛНА МИЛС СПИРАЛНА ЦПУ РУТЕР БИТ ЗА ЗАШТИТА Новак
Делови XMEIFEI ДЕЛОВИ БИТ СЕТ 10PCS 3.175 SHANK 2 ФЛУТИ ЗА РЕДИЛНА МИЛС СПИРАЛНА ЦПУ РУТЕР БИТ ЗА ЗАШТИТА

Сетот за вежбање бит се вклопува во поголемиот дел од вежбите за напојување во моментов на пазарот Обло�

DEN 3.00
UXCELL PCB Веснички битови 0,7 mm Tungsten Carbide Rotary Tool Allop Allop Allop Achent CNC гравура за печатење на плоча за Новак
UXCELL PCB Веснички битови 0,7 mm Tungsten Carbide Rotary Tool Allop Allop Allop Achent CNC гравура за печатење на плоча за

Спецификација : Дијаметар на сечење на работ (CED) : 0,7мм; Должина на сечење на работ : 9мм; Дијаметар на Шанк

DEN 1.00