Минијатурен ремиер со висока прецизност на Магафорд со голема прецизност, спирален флејта, тркалезна шипка, 11,14мм

Минијатурен ремиер со висока прецизност на Магафорд со голема прецизност, спирален флејта, тркалезна шипка, 11,14мм

DEN 2279.84

Новак

Достапно за нарачка

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се повеќе кршливи и мора да се користат со ригидни системи за продажба на алатки. Тркалезните шини овозможуваат употреба со широк спектар на системи за управување со алатки. Алатките за обратна (лева рака) спирални флејти ги туркаат чиповите напред во сечењето додека работат, така што тие нема да влечат тенок материјал кон алатката, бидејќи се намалуваат и се корисни за прекинати намалувања како што се клучевите. Алатките за намалување на десната рака имаат дејство за сечење што се занимаваат кога се водат во насока на стрелките на часовникот. Врвни завршни површини. Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се повеќе кршливи и мора да се користат со ригидни системи за продажба на алатки. Тркалезните шини овозможуваат употреба со широк спектар на системи за управување со алатки. Алатките за обратна (лева рака) спирални флејти ги туркаат чиповите напред во сечењето додека работат, така што тие нема да влечат тенок материјал кон алатката, бидејќи се намалуваат и се корисни за прекинати намалувања како што се клучевите. Алатките за намалување на десната рака имаат дејство за сечење што се занимаваат кога се водат во насока на стрелките на часовникот. Врвни завршни површини. Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се повеќе кршливи и мора да се користат со ригидни системи за продажба на алатки. Тркалезните шини овозможуваат употреба со широк спектар на системи за управување со алатки. Алатките за обратна (лева рака) спирални флејти ги туркаат чиповите напред во сечењето додека работат, така што тие нема да влечат тенок материјал кон алатката, бидејќи се намалуваат и се корисни за прекинати намалувања како што се клучевите. Алатките за намалување на десната рака имаат дејство за сечење што се занимаваат кога се водат во насока на стрелките на часовникот. Врвни завршни површини.

Избор на клиент

Ruhi DC3450 3 Флејт Цврст раскинувач на чипс на карбид го намали CNC спиралниот рутер бит со 1/2 x 1 1/4 x 3 1/2 Shank 1/2 Новак
Ruhi DC3450 3 Флејт Цврст раскинувач на чипс на карбид го намали CNC спиралниот рутер бит со 1/2 x 1 1/4 x 3 1/2 Shank 1/2

Дијаметар на сечење : 1 / 4 "Должина на сечење : 1" Дијаметар на Шанк : 1 / 4 "целосна должина : 21 / 2" Битови на рут

DEN 780.80
FtVogue HRC45 карбид 4 крила за краен мелница CNC CNC Milling Cutter 1PCS со дијаметар од 6 mm x 100mm должина Новак
FtVogue HRC45 карбид 4 крила за краен мелница CNC CNC Milling Cutter 1PCS со дијаметар од 6 mm x 100mm должина

Оваа крајна мелница е изработена од ултрафински материјал од карбид во волфрам, кој обезбедува добри пе

DEN 162.40
Spetool Spiral Router битови со дијаметар за сечење на 1/8 инчи, 1/4 инчен Shank CNC битови цврста мелница за крајно карбид Новак
Фус - Заострени Агол Топката Врвот - 1/4 Стебло - Цврст Карбид-Тиаин Обложени Рутер Битови Новак
Фус - Заострени Агол Топката Врвот - 1/4 Стебло - Цврст Карбид-Тиаин Обложени Рутер Битови

1 / 4 Стебло Цврст Карбид Тиаин Обложени Совети со повеќе големини Користете Со Цпу Или Рачен Рутер +Тип : �

DEN 2.00
Алатка АМАНА - 46360 ЦПУ СПИЛНА КАРБИД КОМПРЕСИСКИ СПИРАЛНА 1/2 DIA X 2-1/8 X 1/2 “ Новак
Алатка АМАНА - 46360 ЦПУ СПИЛНА КАРБИД КОМПРЕСИСКИ СПИРАЛНА 1/2 DIA X 2-1/8 X 1/2 “

(Г) Дијаметар 1 / 2 (Б) Висина на сечење 21 / 8 (Г) Шанк 1 / 2 Целокупната должина (L) 4 B1 1 / 4 (Г) Дијаметар 1 / 2...

DEN 1.67
Spetool Spiral Router Bits со Downcut 1/4 инчен дијаметар на сечење, должина на сечење од 1 инчи 3 инчи Дополнителен долг долг Новак
Шина 5 парчиња 4 Флејт дрво за обработка на дрво CNC рутер парчиња мел Новак
Шина 5 парчиња 4 Флејт дрво за обработка на дрво CNC рутер парчиња мел

1.4 Дизајн на спирален флејта, подобрување на неговата ригидност и издржливост.Мил за МДФ, цврсто дрво...

DEN 2.67
БОШ 85901М 3/16 Во. х 3/4 Во. Цврст Карбид 2-Флејта Намалување Спирала Малку Новак
БОШ 85901М 3/16 Во. х 3/4 Во. Цврст Карбид 2-Флејта Намалување Спирала Малку

За преку сечење каде што се посакува притисок надолу и отстранување на чипови За апликации со висок цик�

DEN 0.67
Фројд 74-214: 1/2 О-Флејт надолу со спирален бит со 1/2 Шанк Новак
Фројд 74-214: 1/2 О-Флејт надолу со спирален бит со 1/2 Шанк

Спецификации : Број на секачи 2, целокупна DIA 1 / 2 ", целокупна должина 31 / 2", Шанк Дија 1 / 2 ", висина на карбид

DEN 1255.68