ОБЕН П. н. е.-166 Топката Главата

ОБЕН П. н. е.-166 Топката Главата

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

66.1 lb Капацитет На Оптоварување Arca-Тип Компатибилен Брзо Ослободување. Контрола На Напнатост Одделна Брава За Панирање. Нивоа На Меурчиња. Што има Во Кутијата : QR-40 Плоча За Брзо Ослободување, Ограничена 5-Годишна Гаранција. Главата НА Топката П.н. е.-166 Од Обен е издржлива глава од алуминиумска топка која има компатибилен систем За брзо ослободување Од Типот Арка. Има големо копче за заклучување со завртка за контрола на затегнување за да ви даде максимална контрола на топката и посебно копче за движењето на панирање од 360°.Повеќекратните копчиња НА П.н. е.-166 овозможуваат повисоко прецизно прилагодување на главата отколку што е можно со глави со една лост. Правењето панорамски фотографии е едноставно, на пример, затоа што можете да закачите одреден број степени додека ја држите положбата на навалување на главата заклучена. ВСУШНОСТ, П.н. е. - 166 има ознаки за степен околу неговиот обем за да помогне во таа задача. Изрез во главата на топката ви овозможува брзо да се менувате помеѓу портретот и ориентацијата на пејзажот.Вклучената плоча за брзо ослободување се прикачува на вашиот фотоапарат преку неговата стандардна завртка 1/4"-20 и е прицврстена на место со Стегач Од Типот Арка. Копчето за заклучување го контролира отворањето и затворањето на алуминиумската стегалка едноставно и сигурно. Две безбедносни завртки на дното на плочата помагаат да се спречи случајно ослободување на камерата при прилагодување на плочата пред и потоа. Едно ниво на меур на стегачот, а друго на копчето за заклучување, и двете гарантираат дека камерата ќе биде на исто ниво со хоризонтот. Капацитет на оптоварување : 66,1 фунти (30,0 кг)Дијаметар На Топчестата Сфера : 52 Mmquick Ослободување : Да, ниво На меурчиња Од типот Арка : 2 x Контрола на окото На бикот : Јесепарат Панинг Брава : Yes Tripod Монтирање Нишка Големина : Женски, 3/8"-16 висина : 4,7" (11,9 см)Основен Дијаметар : 2,7" (6,8 см)Тежина : 1,9 фунти (0,9 кг).

Избор на клиент

Магнезиум 3-Насочен Пан/Навалување Статив Главата Новак
Магнезиум 3-Насочен Пан/Навалување Статив Главата

Тежина : 1,63 фунти (0,7 кг) Максимално Оптоварување : 7,5 фунти (3,4 кг) Тип На Глава На Статив : Тринасочен Меур �

DEN 959.84
Хаоге 300мм Брзо Поврзување Долга Лизгачка Плоча За Брзо Ослободување За Benro S4 S6 S7 S8 BV4 BV6 BV8 BV10 За Sirui VH-10 VH Новак
Хаоге 300мм Брзо Поврзување Долга Лизгачка Плоча За Брзо Ослободување За Benro S4 S6 S7 S8 BV4 BV6 BV8 BV10 За Sirui VH-10 VH

Лизгачката плоча за брзо ослободување со долга верзија haoge HQRMS300 е компатибилна повеќенаменска шина од т

DEN 639.84
ПРО Брзо Ослободување Плоча - Bh23 Главата &засилувач; FW23T Статив Новак
ПРО Брзо Ослободување Плоча - Bh23 Главата &засилувач; FW23T Статив

Димензии( Lx Wx H) : 1.75 x .5 х.5 инчи Правоаголна плоча со Завртка за Монтирање од 1 / 4 инчи Димензии( Lx Wx H) : 1.75 x .5

DEN 239.20
АРКА ШВАЈЦАРСКИ Монобол п0 Со Систем За Панирање и конец од 1/4 , Новак
АРКА ШВАЈЦАРСКИ Монобол п0 Со Систем За Панирање и конец од 1/4 ,

3 / 8 " Адаптер 3 / 8 " Адаптер P0 е револуционерен дизајн на главата на статив поради неговата прецизност, лес

DEN 2.00