Стормвоч: Тим Ахил #20 ВФ ; стрип за Диви Бури

Стормвоч: Тим Ахил 20 ВФ ; стрип за Диви Бури

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Напишано Од Михеј Иан Рајт. Илустрирано Од Ц. П. Смит. Точка : Storm Watch : Тим Ахил #20 Издавач : Wildstorm Покритие Уметник : Џејсон Пирсон Писател : Михеј Јан Рајт Уметник : C. P. Смит Приказни : Нови Почетоци оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

Избор на клиент

Маѓепсан 1б ВФ ; Бура На Идеи стрип | Платина Издание Кирк Линдо Новак
Маѓепсан 1б ВФ ; Бура На Идеи стрип | Платина Издание Кирк Линдо

Напишано од Густаво Пабон, Wasми ОсаВимбергер, Кирк Линдо Илустрирано Од Престон Костон Џуниор, Хуан Пине

DEN 1.33
Тор: Кој Го Користи Овој Чекан 1 ВФ ; стрип на Марвел Новак
Тор: Кој Го Користи Овој Чекан 1 ВФ ; стрип на Марвел

Напишано Од Кристос Гејџ, Стен Ли, Лери Либер Илустрирано Од Марко Торичели, Џек кирби Точка : Тор : Кој Го

DEN 2.00
Мондо 2 ВФ/НМ; Стрип За Слики | Тед Меккивер Новак
Мондо 2 ВФ/НМ; Стрип За Слики | Тед Меккивер

Напишано од Тед Меккивер Илустрирано Од Тед меккивер Точка : Мондо #2 Издавач : Уметник За Покривање На Сл

DEN 1.33
Орел 22 ВФ/НМ ; Кристален стрип | Претпоследно Издание Новак
Орел 22 ВФ/НМ ; Кристален стрип | Претпоследно Издание

Напишано Од Џек Херман, Нил Вокс, Рич Ранкин Илустрирано Од Нил Вокс, Рич Ранкин Точка : Орел (Кристал) #22 И

DEN 191.84
Владеење на ѓаволот: Омега 1д ВФ/НМ ; марвел стрип | лубера варијанта Новак
Владеење на ѓаволот: Омега 1д ВФ/НМ ; марвел стрип | лубера варијанта

Напишано Од Чип Здарски Илустрирано Од Рафаел Де Латоре Точка : Владеењето На Ѓаволот : Омега #1д Издавач

DEN 2.67
Нинџак 15 ВФ ; Храбар стрип | Ден Абнетdyи Ланинг Новак
Нинџак 15 ВФ ; Храбар стрип | Ден Абнетdyи Ланинг

Напишано Од Ден Абнет, Anи Ланинг Илустрирано Од Anрју Кари Точка : Нинџак #15 Издавач : Храбар Насловна Умет

DEN 1.67
Легија На Супер-Херои 7 ВФ/НМ; ДЦ стрип Новак
Легија На Супер-Херои 7 ВФ/НМ; ДЦ стрип

Напишано Од Пол Левиц Илустрирано Од Френсис Портела Точка : Легија На СуперХерои (7та Серија) #7 Издавач :

DEN 1.33
Цртани филмови 40 VF; Живописен Стрип | Автомобил Култура Хумор Списание Новак
Цртани филмови 40 VF; Живописен Стрип | Автомобил Култура Хумор Списание

Точка : Цртани Филмови (Живописен) #40 Издавач : Живописни Белешки : Со врзан постер Оваа ставка е надвор од

DEN 191.84
Дама Акција Специјални 1А ФН ; Месечината стрип Новак
Дама Акција Специјални 1А ФН ; Месечината стрип

Напишано Од Тони ли Илустрирано Од Џејк Минор Точка : Дама Акција Специјални #1а Издавач : Месечината Пок�

DEN 159.84
Ветер во Врбите, HC 4 VF/NM ; NBM стрип | Паника во Жаба сала тврд повез Новак
Ветер во Врбите, HC 4 VF/NM ; NBM стрип | Паника во Жаба сала тврд повез

Напишано од Кенет Греам Илустрирано од Мишел Плесикс Точка : Ветер во Врбите, ИЗДАВАЧ НА HC #4 : Nbm Писател :

DEN 0.33
Јас сум бетмен 0Б ВФ/НМ; ДЦ стрип Новак
Јас сум бетмен 0Б ВФ/НМ; ДЦ стрип

Напишано од Џон Ридли Илустрирано Од Патување Надзорник Точка : Јас сум Бетмен #0Б Издавач : Дц Насловна У

DEN 3.33
Бетмен: Долгиот Ноќта на Вештерките 3 ВФ/НМ ; ДЦ стрип Новак
Бетмен: Долгиот Ноќта на Вештерките 3 ВФ/НМ ; ДЦ стрип

Напишано од Џеф Лоеб Илустрирано Од Тим Сале Точка : Бетмен : Долг Ноќта На Вештерките #3 Издавач : Дц Покр�

DEN 1551.84
Феникс Без Пепел 3 ВФ/НМ; ИДВ стрип | Харлан Елисон Новак
Феникс Без Пепел 3 ВФ/НМ; ИДВ стрип | Харлан Елисон

Напишано Од Харлан Елисон, Џон Роџерс Илустрирано Од Алан Робинсон Точка : Феникс Без Пепел #3 Издавач : Idw

DEN 111.84
Бетмен 29 ВФ/НМ; ДЦ стрип | Нов 52 Новак
Бетмен 29 ВФ/НМ; ДЦ стрип | Нов 52

Напишано Од Скот Снајдер Илустрирано Од Грег Капуло Точка : бетмен (2 Серија) #29 Издавач : Дц Насловна Умет

DEN 79.84
Фарма 19 ВФ/НМ; Слика стрип | Роб Гилори Новак
Фарма 19 ВФ/НМ; Слика стрип | Роб Гилори

Напишано Од Роб Гилори Илустрирано Од Роб Гилори Точка : Фарма #19 Издавач : Уметник За Покривање На Слики

DEN 0.33
Неид во 3-Д, 2 ВФ ; Стрип на Блекторн | Маскота За Пица На Домино Новак
Неид во 3-Д, 2 ВФ ; Стрип на Блекторн | Маскота За Пица На Домино

Точка : Noid во 3Д, #2 Издавач : Blackthorne Корица Уметник : Iceи Мраз Белешки : Blackthorne 3d серија #80; ca...

DEN 2.00
Несреќата патрола 72 VF/NM ; DC стрип | Рејчел Полак Новак
Несреќата патрола 72 VF/NM ; DC стрип | Рејчел Полак

Напишано Од Рејчел Полак Илустрирано Од Линда Медли Точка : Несреќата Патрола (2 Серија) #72 Издавач : Дц На

DEN 79.84
Железен човек 292 ВФ/НМ; марвел стрип Новак
Железен човек 292 ВФ/НМ; марвел стрип

Напишано од лен Камински Илустрирано Од Кев Хопгуд Точка : Железен Човек (1 Серија) #292 Издавач : Марвел Ко�

DEN 79.84
По Дамерон 10 ВФ; Марвел стрип | Војна На Ѕвездите Чарлс Соул Новак
По Дамерон 10 ВФ; Марвел стрип | Војна На Ѕвездите Чарлс Соул

Напишано Од Чарлс Соул Илустрирано Од Фил Ното Точка : По Дамерон #10 Издавач : Марвел Корица Уметник : Фил

DEN 1.00
Духови: Легија 4А ФН ; стрип од 88 милји на час | Последно Издание Новак
Духови: Легија 4А ФН ; стрип од 88 милји на час | Последно Издание

Напишано Од Anрју Даб Илустрирано Од Стив Курт Точка : Духови : Легија #4а Издавач : 88mph Писател : Artistрју Даб

DEN 0.33
Слатка Бонбони Буден 2л ВФ/НМ ; Динамит стрип | ФОКУС 1: 10 варијанта Новак
Слатка Бонбони Буден 2л ВФ/НМ ; Динамит стрип | ФОКУС 1: 10 варијанта

Напишано од Сузан Кафиеро Илустрирано Од Џеф Зорноу Точка : Слатка Бонбони Одмаздник #2л Издавач : Динами

DEN 159.84
Животот Потоа, 7 ВФ ; Они стрип Новак
Животот Потоа, 7 ВФ ; Они стрип

Напишано Од Џошуа Хејл Фиалков Илустрирано Од Габо Точка : Животот Потоа, #7 Издавач : Они Корица Уметник :

DEN 79.84
Уличен Борец 6А ВФ/НМ ; Слика стрип Новак
Уличен Борец 6А ВФ/НМ ; Слика стрип

Напишано од Кен СиуЧонг Илустрирано Од Алвин Ли, Арнолд Цанг, Алан Там, Роб Рос, Џој Анг, Хана Чен, Гери Је�

DEN 2.33