Супербој #8 VF/NM ; DC стрип | Нула Час

Супербој 8 VF/NM ; DC стрип | Нула Час

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Напишано Од Карл Кесел. Илустрирано Од Том Грумет. Точка : Супербој (3-Та Серија) #8 Издавач : Дц Насловна Уметник : Том Грумет Писател : Карл Кесел Уметник : Том Грумет Настапи : Супермен Приказни : Голема Неволја Во Смолвил! Забелешки : Нула Час; Ги Исполнува оригиналните Супербој Оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

Избор на клиент

Ол Стар Секција 85 ВФ/НМ; ДЦ стрип Новак
Ол Стар Секција 85 ВФ/НМ; ДЦ стрип

Напишано Од Гарт Енис Илустрирано Од Џон меккреа Точка : Ол Стар Дел 8 #5 Издавач : Дц Корица Уметник : Аман�

DEN 79.84
Mirrorwalker 1 VF; Сега стрип | 1 фото/анимиран стрип Новак
Mirrorwalker 1 VF; Сега стрип | 1 фото/анимиран стрип

Напишано Од Марв Волфман Илустрирано Од Бери Даниел Петерсен, Erх Шремп Точка : Огледало #1 Издавач : Сега �

DEN 2.33
Дигитални Графити 3 ВФ/НМ ; АП стрип Новак
Дигитални Графити 3 ВФ/НМ ; АП стрип

Напишано Од Алекс Фрит, Гез Фрај Илустрирано Од Гез Фрај Точка : Дигитални Графити #3 Издавач : АП Писател

DEN 0.33
Духот Возач 53 ФН; Марвел стрип | Хауард Меки Новак
Духот Возач 53 ФН; Марвел стрип | Хауард Меки

Напишано Од Хауард Меки Илустрирано Од Салвадор ларока Точка : Духот Возач (Том 2) #53 Издавач : Марвел Кори

DEN 2.67
Моника Рамбо: Фотон 2 ВФ/НМ; стрип на Марвел Новак
Моника Рамбо: Фотон 2 ВФ/НМ; стрип на Марвел

Напишано Од Ева Л Јуинг Илустрирано Од Лука Мареска, Иван Фиорели Точка : Моника Рамбо : Фотон #2 Издавач :

DEN 0.67
Мајлс Моралес и Месечината девојка 1c VF/NM ; марвел стрип | 1: 25 варијанта Новак
Мајлс Моралес и Месечината девојка 1c VF/NM ; марвел стрип | 1: 25 варијанта

Напишано Од Мохале Машиго Илустрирано Од Иг Гуара Точка : Мајлс Моралес и Месечината девојка #1c Издавач :

DEN 1568.00
Судијата дред 9 ВФ/НМ ; ИДВ стрип Новак
Судијата дред 9 ВФ/НМ ; ИДВ стрип

Напишано Од Улисес Фаринас Илустрирано Од Ден мекдејд Точка : Судија Дред (5Та Серија) #9 (Под) Издавач : Idw �

DEN 2.67
Ноќен волк: Цената 2 ВФ/НМ; Стрип На Ѓаволот Новак
Ноќен волк: Цената 2 ВФ/НМ; Стрип На Ѓаволот

Напишано Од Стивен Л Антчак Илустрирано Од Ник Маринкович Точка : Ноќен Волк : Цената #2 Издавач : Ѓаволск�

DEN 3.33
Оригинално Астро Момче, 3 ВФ; Сега стрип Новак
Оригинално Астро Момче, 3 ВФ; Сега стрип

Напишано Од Мајкл Димпси Илустрирано Од кен Стејси Ставка : Оригинално Астро Момче, Издавачот #3 : Сега На

DEN 2.67
Потомство 326Б ВФ/НМ ; Слика стрип Новак
Потомство 326Б ВФ/НМ ; Слика стрип

Напишано Од Тод Мекфарлејн Илустрирано Од Карло Барбери Точка : Потомство #326б Издавач : Слика Насловна У

DEN 95.84
Златен гоблин 1б ВФ/НМ; стрип на Марвел | Марко Чечето Новак
Златен гоблин 1б ВФ/НМ; стрип на Марвел | Марко Чечето

Напишано Од Кристофер Кантвел Илустрирано Од Лан Медина Точка : Златен Гоблин #1б Издавач : Марвел Корица

DEN 95.84
Марвел Стрипови Претставува 66 ВФ ; марвел стрип | Вулверин Дух Возач Новак
Марвел Стрипови Претставува 66 ВФ ; марвел стрип | Вулверин Дух Возач

Напишано од Стив Гербер, Роберт Денатале, Хауард Меки, Шоли фиш Илустрирано Од Синтија Мартин, Том Морга�

DEN 79.84
Судниот ден часовник 4А VF/NM ; DC стрип Новак
Судниот ден часовник 4А VF/NM ; DC стрип

Напишано Од Џеф џонс Илустрирано Од Гери Френк Точка : Судниот Ден часовник #4а Издавач : Dc Покритие Уметн

DEN 111.84
Златен гоблин 1д ВФ/НМ; марвел стрип / бенгалска варијанта Новак
Златен гоблин 1д ВФ/НМ; марвел стрип / бенгалска варијанта

Напишано Од Кристофер Кантвел Илустрирано Од Лан Медина Точка : Злато Гоблин #1д Издавач : Марвел Корица �

DEN 95.84
Марвел Зомби 24 ВФ; марвел стрип | Роберт Киркман Новак
Марвел Зомби 24 ВФ; марвел стрип | Роберт Киркман

Напишано Од Роберт киркман Илустрирано Од Шон филипс Точка : Марвел Зомби 2 #4 Издавач : Марвел Корица Уме�

DEN 0.67
Призма Сталкер 1 ВФ/НМ; Слика стрип Новак
Призма Сталкер 1 ВФ/НМ; Слика стрип

Напишано Од Слоун Леонг Илустрирано Од Слоун Леонг Точка : Призма Сталкер #1 Издавач : Слика Насловната У�

DEN 79.84
Ѕвездени Патеки: Следната Генерација 62 VF/NM ; DC стрип Новак
Ѕвездени Патеки: Следната Генерација 62 VF/NM ; DC стрип

Напишано Од Мајкл Јан Фридман Илустрирано Од Рејчел кечум Точка : Ѕвездени Патеки : Следната Генерација

DEN 1.67
Грин хорнет 27б ВФ/НМ; Динамит стрип Новак
Грин хорнет 27б ВФ/НМ; Динамит стрип

Напишано Од Андите Паркови Илустрирано Од Ронан Кликет Предмет : Зелен Стршлен (Динамит) #27б Издавач : Ди�

DEN 191.84
Нинџа Елита 7 ВФ ; Авантура стрип | Претпоследниот Број Новак
Нинџа Елита 7 ВФ ; Авантура стрип | Претпоследниот Број

Напишано Од Марк Елис Илустрирано Од Френк Рејес Точка : Нинџа Елита #7 Издавач : Авантура Покритие Уметн�

DEN 111.84
Рамајан 3392 Ад Повторно Вчитан 2 ВФ/НМ ; Девствен стрип Новак
Рамајан 3392 Ад Повторно Вчитан 2 ВФ/НМ ; Девствен стрип

Напишано Од Шамик Дасгупта, Рон Марц Илустрирано Од Џеван Канг, Мајкл Авон Оеминг Точка : Рамајан 3392 Ад П�

DEN 0.33
Стрип Продавница Вести 556 ВФ ; Стрип Продавница Вести стрип Новак
Стрип Продавница Вести 556 ВФ ; Стрип Продавница Вести стрип

Точка : Стрип Продавница Вести #556 Издавач : Стрип Продавница Вести Белешки : промо слика На Спајдермен Ид

DEN 2.67