Денсо ИХ16 Иридиум Моќ Свеќичка,

Денсо ИХ16 Иридиум Моќ Свеќичка,

DEN 2.00

Новак

Достапно за нарачка

0,4 мм иридиум центар електрода : најмалиот дијаметар во светот што го максимизира потенцијалот за отпуштање. У-жлеб и заострена исечена електрода за заземјување : обезбедува побрз раст на пламенот на искрата и го намалува гаснењето на топлината. ДЕНСО патентиран процес на ласерско заварување од 360 степени : обезбедување исклучителна квалитетна врска и структурна цврстина со електродата на центарот иридиум. ДЕНСО патентиран процес на ласерско заварување од 360 степени : обезбедување исклучителна квалитетна врска и структурна цврстина со електродата на центарот иридиум. Зголемени перформанси со најмалата Иридиумска Централна Електрода во Светот (0,4 мм). За да се зголеми запаливоста, важна точка е да се остави пламенското јадро произведено од искрата да расте непречено. Нормално, ова може да се постигне со проширување на јазот на искрата. Сепак, ова предизвикува зголемување на напонот на искра, што има спротивен ефект. Иридиумската Моќност ја користи патентираната електрода За заземјување НА ДЕНСО За да постигне максимална запаливост додека го минимизира потребниот напон.

Избор на клиент

Бош Автомобилски Бакар Со Никел Свеќичка Новак
Бош Автомобилски Бакар Со Никел Свеќичка

50 проценти подолг век на траење од традиционалните свеќички од бакарно јадро Ексклузивна Итриум екстру

DEN 1403.20
НГК ПКР7А Ласерски Платина Свеќичка, Пакет од 1 Новак
НГК ПКР7А Ласерски Платина Свеќичка, Пакет од 1

Можете да зависите ОД нгк за квалитет и сигурност Изграден од издржлив материјал Вклучува ласерски зав�

DEN 700.80
Тексас Кошула За Мажи Класичен Тенок Фит Долги Ракави Кошули Со Копчиња Обични Западни Јакни Од Жан Новак
Тексас Кошула За Мажи Класичен Тенок Фит Долги Ракави Кошули Со Копчиња Обични Западни Јакни Од Жан

Дуксери Активен Кошаркарски Екипаж За Вежбање На Вратот Менс Премиум Гроздобер Спортски Кошули Машки П

DEN 2.67
Бригс &засилувач; Стратон Свеќичка ЗА ОХВ Мотори 5092К Новак
Бригс &засилувач; Стратон Свеќичка ЗА ОХВ Мотори 5092К

Дел# 496018 во пакувањето на екранот Заменува Бригс & Стратон Сервис дел #496018 За Избрани ОХВ Мотори Заменува

DEN 2.33
НГК Р5671А-7 Трки Свеќичка, Една Големина Новак
НГК Р5671А-7 Трки Свеќичка, Една Големина

Можете да зависите ОД нгк за квалитет и сигурност Изграден од издржлив материјал кој е отпорен на короз�

DEN 0.33
ХЕЛА 001920011 Приклучок, 4 Пински Завртка Контакт, Мулти Новак
ХЕЛА 001920011 Приклучок, 4 Пински Завртка Контакт, Мулти

0 Hella 001920011 Приклучок, 4 Пински Завртка Контакт Hella 001920011 Приклучок, 4 Пински Завртка Контакт Hella 001920011 Прикл

DEN 310.72
НГК УР6 В-Моќ Свеќичка, Пакет од 1 Новак
НГК УР6 В-Моќ Свеќичка, Пакет од 1

Можете да зависите ОД нгк за квалитет и сигурност Изграден за ОЕМ спецификации Карактеристики тривален

DEN 1.67
Бош Автомобилски ОЕ Фина Жица Двојна Платина Свеќичка-Еден Новак
Бош Автомобилски ОЕ Фина Жица Двојна Платина Свеќичка-Еден

Ласерската заварена Платинеста електрода за заземјување обезбедува 3 ПАТИ подолг век на траење во спор�

DEN 2.67
АКЦЕЛ Мотоцикл Y2410P Свеќички-Платина-Еволуција -.040 Јаз - 2 Пакет Новак
АКЦЕЛ Мотоцикл Y2410P Свеќички-Платина-Еволуција -.040 Јаз - 2 Пакет

Пакет од 2 Обезбедува значително поголема моќност при високи вртежи во минута Создава значително потоп�

DEN 1.00