АТ825 рачен LCR метар 10kHz фреквенција со TFT LCD допир на екран на допир Прецизниот дигитален LCR метар

АТ825 рачен LCR метар 10kHz фреквенција со TFT LCD допир на екран на допир Прецизниот дигитален LCR метар

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

★ Атрактивен изглед, удобно носење. ★ Висока осветленост, TFT-LCD дисплеј. ★ Највисока фреквенција на мерење од 10k Hz, најголема точност за мерење од 0,2%. ★ УСБ -комуникација. Ултра дизајн на ниска моќност. ★ Брзо префрлување помеѓу кинескиот и англискиот интерфејс за работа. ★ Атрактивен изглед, удобно носење. ★ Висока осветленост, TFT-LCD дисплеј. ★ Највисока фреквенција на мерење од 10k Hz, најголема точност за мерење од 0,2%. ★ УСБ -комуникација. Ултра дизајн на ниска моќност. ★ Брзо префрлување помеѓу кинескиот и англискиот интерфејс за работа. Политика за испорака : Батерија и течност не се вклучени за време на техничките спецификации за испорака * Модел : AT825 * Параметри : L, C, R, Z, D, Q, θ (DEG), θ (RAD) ESR * Точност : 0,2% * Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : Фреквенција : 0,2% * 100 Hz, 120 Hz, 1k Hz, 10k Hz * опсег на дисплеј : L : 0.01μH-9999 H; Д, П : 0.0001 - 9999; C : 0.01 PF - 9999 μF; θ (deg) : -179,99 ° -179,99 °; R, Z : 0.0001Ω - 99,99 MΩ; θ (рад) : -3.1416-3.1416 * Извор Отпорност : 100Ω * Опсег : Автоматски или рачен * дисплеј Макс : Принцип параметар : 49999 Под параметар : 49999 * Ниво на сигнал : 0,6vrms * Брзина : 4 пати/секунда , 1,5 пати/секунда * Компаратор : 1 комплети, споредете ги главните параметри * Прилагодување : Ресетирање на фреквенција на отворено/кратко скенирање за секој опсег * Интерфејс : Вграден мини-USB интерфејс (Виртуелен интерфејс) Интерфејс за полнење * Други карактеристики : 2,8 инчи вистинска боја 16 M боја TFT- ЛЦД -приказ; Екран на допир (AT825 A NON), функција за одржување на податоци; USB комуникација, компатибилен сет за инструкции SCPI; Префрлете се на англиски и кинески; прилагодливо задно светло; Автоматско исклучување на напојување * Барања за напојување : Влез : 100-240 V ~ 50/60 Hz 0,35 A излез : 9 V 1 A DC * Големина и тежина : Надвор (mm) : 90 (ширина) x190 (висина) x31 (длабочина) 400g.

Избор на клиент

Авто Метар 880038 МОПАР Тахометар Новак
Авто Метар 880038 МОПАР Тахометар

Современото ОСВЕТЛУВАЊЕ ПРЕКУ бирање обезбедува јасна видливост за време на ноќната употреба Компатиб

DEN 4271.20
Дигитална Фотографија Ласерски Тахометар Бесконтактен Тах ВРТЕЖИ Во МИНУТА Метар Новак Попуст
Дигитална Фотографија Ласерски Тахометар Бесконтактен Тах ВРТЕЖИ Во МИНУТА Метар

Ја мери брзината на ротација со видлив зрак на црвено светло од моќна ЛЕР ●Ласерски мерки од класа ВТОР�

DEN 287.20
Кол-Пармер Кабриолет Ласерски Тахометар со ЛЦД Дисплеј Новак
Кол-Пармер Кабриолет Ласерски Тахометар со ЛЦД Дисплеј

Димензии на пакетот : 10.83 Lx 2.85 Hx 7.11 W (инчи) Тежина на пакетот : 2,05 фунти Земја на Потекло : Тајван Дел Број : �

DEN 2.00
Монарх инструмент 6109-010 PT-99 џебен тахометар со 12 од рефлексивна лента Т-5 Новак
Монарх инструмент 6109-010 PT-99 џебен тахометар со 12 од рефлексивна лента Т-5

Pocket Tach 99 во водачот на вредностите на серијалот од светска класа Tach Tach од Монарх Со 12 "од рефлексивна лен�

DEN 2.67
Уксија тахометар, 4 цифрен мерач на брзина на моторот за машина Новак
Уксија тахометар, 4 цифрен мерач на брзина на моторот за машина

Паметно тестирање : Со опсег на мерење на 109999rpm, како и голема точност на тестирањето, моторниот тахомета

DEN 422.40
Тахометар за брзина во Леж, прецизен тахометар, дигитален дисплеј не-контакт тахометар, детектор Новак
Тахометар за брзина во Леж, прецизен тахометар, дигитален дисплеј не-контакт тахометар, детектор

Неконтакт (ласер) фотоелектричен тип за да се избегне контакт помеѓу инструментот и работното парче...

DEN 2.00
Тестото 0560 0460 Pocket Pro Компактен оптички тахометар, опсег од 100 до 29999 вртежи во минута, батерија од 2 тип ААА, LED Новак
Конвексен совет за додаток Shimpo Cone за тахометри Новак
Конвексен совет за додаток Shimpo Cone за тахометри

Димензии на пакетот : 0,762 см L x0.762 cm W x5.842 cm H Тип на производ : лабораториски снабдување Земја на потекло : Т

DEN 238.72
Фарија била 32803 евра тахометар со маг пикап дизел - 4 , црно Новак
Фарија била 32803 евра тахометар со маг пикап дизел - 4 , црно

Црното бирање со периметарско осветлување со контурен бел покажувач Задебелена бела графика Црна алум�

DEN 3.33
Faria 33750 Chesapeake Tachometer 7000 вртежи во минута - Црна СС, 4 “ Новак
Faria 33750 Chesapeake Tachometer 7000 вртежи во минута - Црна СС, 4 “

Боја : Црна Достапно со системска проверка, монитор на Сузуки или системи за предупредување за ОБД Голем

DEN 430.40
Косо BA015000 RX-2NR GP стил тахометар Новак
Косо BA015000 RX-2NR GP стил тахометар

Лесен за читање мерач со тахометар од типот на бирање и дигитален дисплеј Лесен за читање мерач со тахом

DEN 2.33
KGOB 85mm 6000rpm тахометар за автомобилски мотоцикл морско јахти возило со црвено осветлување Тачо мерач 9-32V Новак
KGOB 85mm 6000rpm тахометар за автомобилски мотоцикл морско јахти возило со црвено осветлување Тачо мерач 9-32V

[Како да го инсталирате? ] Отворете дупка во панелот (димензија 85mm / 3 3 / 8 ", длабочина23 / 4"), а потоа ставете �

DEN 1433.60
Shimpo DT-105A-S12TCAL рачен тахометар со 12 тркало, LCD дисплеј, 0,10-25000RPM опсег со сертификат за калибрација што може Новак