Икапе 53,3мм еспресо Тампер, Премиум бариста кафе Тампер со калибрирана пролет натоварена, рамна база од не'рѓосувачки челик, склопување за Бревил Серија 54мм Портафи

Икапе 53,3мм еспресо Тампер, Премиум бариста кафе Тампер со калибрирана пролет натоварена, рамна база од не'рѓосувачки

-170 %

DEN 2863.84

Новак

Достапно за нарачка

? Вашето еспресо заслужува подобро - дали сте уморни од неурамнотежени вкусови на кафе поради нерамномерно мелено кафе? Сега, за перфекционистот кој сака одлично еспресо, можете едноставно да го користите нашиот тампер за повлекување на ikape за да создадете најдобро зачинето еспресо. Обезбедува дека копното кафе во вашата рачка без голи порфилтер е темелно набиен за рамномерен и постојан притисок секој пат, па оставете го вашето еспресо кафе да биде подобро!. ? Цврста алатка за тампер за баристас - Ние користиме највисок квалитет, 100% не'рѓосувачки челик без храна за нашите ослабувачки основи. Споредено со другите поевтини машини за склопување, оваа мешана база од не'рѓосувачки челик ви дава мир на умот кога правите еспресо. Оваа рачка од не'рѓосувачки челик е издржлива, а дизајнот докажан од 'рѓа обезбедува вашата диета е здрава. PLS внимателно, за 53 или 54 мм порфилтер, треба да изберете калибриран тампер од 53 мм (патент (САД) бр : 29854604). ? Одлично за професионални баристас - штом ќе го вкусите Tamped Espresso од вашиот сопствен производител на кафе, ќе заборавите на вашата локална кафуле и ќе се за inубите во кафето со рака. Ова е највисок квалитет на тампер до денес. Со овој скроз, кафето добива конзистентна дистрибуција и притисок секој пат, елиминирајќи ги клучните променливи при правење еспресо и постигнување дури и екстракција, тоа ќе биде вашиот најдобар додаток за еспресо. ? Конзистентна концентрична површина за кафе на рингот - Овој калибриран скрипти обезбедува над 30 фунти оптимална моќност за мешање. Користејќи го овој еспресо скроз, ќе добиете рамна шема на концентричен прстен во вашиот портафилтер. Бројни тестови покажаа дека концентрична прстенеста површина на еспресо кафе, добиена на јачина од 30 IB, произведува поквалитетно еспресо, а конзистентноста на 30 IBS притисок ќе ви донесе одлично искуство со кафе за вкус. ? Повеќе опции за големина - За да се осигурате дека ќе го добиете најдоброто искуство за купување, ние нудиме различни големини како што се 51мм, 53мм, 58,35мм Тампер компатибилен со различни големини на рамен портафилтер без дно. Ние сме убедени да ги задоволиме потребите на разновидна база на клиенти и да понудиме едногодишна гаранција. Ако во секое време откривте дека не сте задоволни од набавката, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви вратиме 100% од парите, или можете да донирате на група која има потреба и да го пренесете вашето добро дело. ? Вашето еспресо заслужува подобро - дали сте уморни од неурамнотежени вкусови на кафе поради нерамномерно мелено кафе? Сега, за перфекционистот кој сака одлично еспресо, можете едноставно да го користите нашиот тампер за повлекување на ikape за да создадете најдобро зачинето еспресо. Обезбедува дека копното кафе во вашата рачка без голи порфилтер е темелно набиен за рамномерен и постојан притисок секој пат, па оставете го вашето еспресо кафе да биде подобро!. ? Вашето еспресо заслужува подобро - дали сте уморни од неурамнотежени вкусови на кафе поради нерамномерно мелено кафе? Сега, за перфекционистот кој сака одлично еспресо, можете едноставно да го користите нашиот тампер за повлекување на ikape за да создадете најдобро зачинето еспресо. Обезбедува дека копното кафе во вашата рачка без голи порфилтер е темелно набиен за рамномерен и постојан притисок секој пат, па оставете го вашето еспресо кафе да биде подобро!. Икапе 53,3мм еспресо Тампер, Премиум Бариста кафе Та.

Избор на клиент

Knodos дрвена тропачка кутија 58мм/ еспресо WDT алатка Новак
Knodos дрвена тропачка кутија 58мм/ еспресо WDT алатка

Содржи 4 функции во 1 ставка : Knock Box, Espresso Distributor, Tamper Cafe и Holder Portafilter Tamping Може да ги задоволи сите ваши потр�

DEN 1.67