Тастатура за игри на мембрана Langtu, виножито LED позадинско осветлување USB жичен метален панел 25 клучеви Анти-слабеење Компјутерски тастатури 12 Мултимедијални клуче?

Тастатура за игри на мембрана Langtu, виножито LED позадинско осветлување USB жичен метален панел 25 клучеви Анти-слабеење Компјутерски

DEN 367.84

Новак

Достапно за нарачка

【Одговорност и ефикасност】 Стандарден 104 клучеви распоредот на САД, со 25 клучеви за анти-духови и 12 мултимедијални кратенки, оваа тастатура е опремена со повеќе функции што ви се потребни за работа или игри и ја подобруваат ефикасноста. Сите клучеви нудат многу прецизен тест на тастатурата, идеален за работа или игри. (Забелешка : Shift+3 = £ ; Shift+'”= @). 【Прекрасно и светло задно осветлување на виножитото】 Шарената тастатура има задно осветлување од 7-бои на виножито, и секој клуч е обоен светло, така што можете да напишете и да играте игри дури и во темна околина без потешкотии, а меката светлина нема да ви наштети очите . Можете да ја прилагодите осветленоста и брзината на дишење на позадината на позадината според вашиот избор. Дозволете ви да го потопите светот на играта во кул атмосфера. (Забележано : Светлината не е RGB, бојата на светлината не може да се промени). 【Трајност и отпорна на вода】 Тастатурата е дизајнирана со алуминиумски панел. Кул четкан метален панел не само што ја подобрува текстурата на тастатурата, туку и екстремно ја подобрува издржливоста на целата тастатура. Тастатурата со двојна боја на вбризгување нуди кристално чиста униформа задно осветлување и буквите никогаш нема да избледат, издржливо за употреба. Има вода- Отпорна функција, не мора да се грижите за истурените течности што ја оштетуваат тастатурата. Design Дизајн на удобност】 Научниот дизајн на тастатурата на скалила-чекор го олеснува прстот да ги достигне сите клучеви, максимизирајќи ја удобноста на вашата рака за да ги задоволи потребите на долгогодишната игра или работа. Не-намалени гумени влошки за стабилност , приклучок и игра што е супер лесен за инсталирање. 【Силна компатибилност и професионална услуга】 тастатурата за игри Langtu ја исполнува потребата на гејмери, типисти, програмери, писатели и го комбинира вашето искуство во канцеларијата и игри. Не е потребен возач, приклучок и игра. Поддршка за Windows 2000/10/8/7/ME/XP/VISTA, MAC, Linux системи и може да работи на PS4/Xbox под одредена состојба. (Белешка : Мултимедијалните копчиња не се достапни на Mac уредите.) Ние нудиме 12 месеци Гаранција, безусловна наплата и услуга за клиентите пријателски за живот. USB кабел. USB кабел. Карактеристики ✔ultra-тен дизајн и мини големина : 17,7 * 5.0 * 0,8 инчи / 44,5 * 12.8 * 2,2 см. W, S, X, E, D, C, B, R, F, V, T, G, M, Space, ↑, ↓, ←, →, Tab, Alt-L, Ctrl-L, Shift-L) .✔12 комбинации на мултимедијални кратенки (F1 до F12) .✔soft LED задното осветлување на виножитото нема да предизвика напрегање на очите по долго време со употреба, погоден за темна околина. adjust the brightness.)✔Water-resistant : you will not have to worry about accidental drops or even water splashes.✔Without noise : a completely silent keyboard (with absolutely no sound feedback) has been confirmed that slows down typing speed. Затоа, се уверивме дека тастатурата сè уште одржува звук, без да биде бучен. Specifications Interface : USB Интерфејстард Копчиња : 104 клучеви нас Тастатура за поставување на тастатура : Мембрана Keys Key Caps : Двоен инјекцијаМатеријал : ABS & Aluminum Alloy Cable : 1,5 M / Bapper Inner Core Size : 17,7 * 5.0 * 0,8 инчи / 44,5 * 12.8 * 2.2 cmnet Тежина : 700gpackage Вклучен1 × Wired Membrane Tecbort1 × Упатство за корисникот1 × Small Brushility Assuran Celangtu Gaming тастатура, гаранција од 12 месеци, безусловна наплата и услуга за клиент пријателски за живот. Ние стоиме зад нашиот производ, ако не сте задоволни од производот од која било причина или предлог, ве молиме контактирајте не и ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме.

Избор на клиент

Dierya DK61E 60% Механичко тастатура за игри, RGB Backlit Litlit Wired PBT Keyycap Водоотпорен тип-C Mini Compact 61 Keys Компјутерска Новак
IQUNIX M80 Pury Cat Wireless Mechanice Telly, безжична/жична USB -тастатура за полнење со Bluetooth 84 копчиња Kailh Blue Switch Новак
IQUNIX M80 Pury Cat Wireless Mechanice Telly, безжична/жична USB -тастатура за полнење со Bluetooth 84 копчиња Kailh Blue Switch

80% распоред (84клуч) Компактна механичка тастатура Bluetooth PBT Key Caps овозможува поголема издржливост и удобно

DEN 2.67
Redragon K556 RGB LED LED -позадинско осветлување Wired Mechanice Gaming тастатура, алуминиумска база, 104 стандардни копчиња Новак
Redragon K556 RGB LED LED -позадинско осветлување Wired Mechanice Gaming тастатура, алуминиумска база, 104 стандардни копчиња

Механички кафеави прекинувачи : нудење на најдобро искуство со тактилно пишување, исто така, да се биде �

DEN 758.08
TKL RGB Tenkeyless Mechanice Gaming Telluds USB Passhrawh & Media Controls - Линеарни и тивки - Црвени прекинувачи на Cherry Новак
TKL RGB Tenkeyless Mechanice Gaming Telluds USB Passhrawh & Media Controls - Линеарни и тивки - Црвени прекинувачи на Cherry

Цреша MX Red : Линеарна, без напор и брз Црвените прекинувачи на Cherry MX се прекинувачи во линеарен стил ;...

DEN 523.20
CM Storm QuickFire Стелт - Компактна механичка тастатура за игри со цреша MX сини прекинувачи и тајни тастатура Новак
CM Storm QuickFire Стелт - Компактна механичка тастатура за игри со цреша MX сини прекинувачи и тајни тастатура

Опис на производот CM Stormfire Stealth Stealth е рафинирана верзија на популарните тастатури за брзо пожар, насочен

DEN 758.08
Razer RZ03-03941000-R3J1 Huntsman v2 Tenkeyless JP Linear оптички прекинувач Јапонски JP распоред Оптички прекинувач Линеарен Новак
Razer RZ03-03941000-R3J1 Huntsman v2 Tenkeyless JP Linear оптички прекинувач Јапонски JP распоред Оптички прекинувач Линеарен

【Пена за намалување на звукот】 Razer Huntsman V2 TKL има подобрен звук на тастатурата со помош на специјален сло

DEN 299.36
Supgaliy 60% Механичка тастатура безжична 2,4g/Bluetooth 5.0/Wired тастатура за игри 3000mAh 61 копчиња RGB Butlit Portable Новак
Supgaliy 60% Механичка тастатура безжична 2,4g/Bluetooth 5.0/Wired тастатура за игри 3000mAh 61 копчиња RGB Butlit Portable

✔ 【Мала тастатура】 тастатурата за клучеви за игри SG61 е ултракомпактен распоред со 61 клучеви ви прави у

DEN 3.00