Мсмк Голема Тава, 12-Инчен Пфоа Слободен Нелеплив Месо Омлет Тава, Престој-Кул Рачка, Титаниум И Дијамант Нелеплив Слој ОД САД, Мазна Нерѓосувачки Челик База Индукци?

Мсмк Голема Тава, 12-Инчен Пфоа Слободен Нелеплив Месо Омлет Тава, Престој-Кул Рачка, Титаниум И Дијамант Нелеплив Слој ОД САД,

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

Лесен За Чистење Дизајн : за разлика од другите тави, гуи, неуредни и вулгарни јадења како кесадили и сирење на скара ќе се лизгаат веднаш од вашите нелепливи тави. Можете лесно да го избришете нередот кога ќе завршите без да се грижите за изгорена храна. Послужете Со Кремаст Сос од Рен. Измешајте само за да се комбинирате, не преоптоварувајте или месото ќе стане премногу густо. Сината нелеплива тава има живописна, сјајна завршница која изгледа убаво и привлечно. Титаниумот има висока јачина, мала густина, висока цврстина и силна отпорност на корозија, што спречува ослободување на хемикалии и овозможува употреба на тава до 8000 пати. Нелепливата површина, исто така, гарантира дека омлетот лесно и без лепење излегува од тавата.ВО индукциската тава мсмк 10 инчи, загрејте масло на средно висока топлина. ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : ДИЗАЈН во САД со увезени компоненти, стоиме зад нашите индукциски садови и нудиме 100% политика за замена бесплатно доколку се појават проблеми поради дефекти во производството или материјалот на производот. Послужете со сезонски печен тиква или традиционален пире од компири, за совршено спарување на удобна храна. Цврстата Ладна рачка за Престој е полесна за чистење отколку шупливата рачка. Со модерен дизајн на моден стил и атрибути со висок степен, нелепливите садови ЗА готвење МСМК се еден од најдобрите подароци за вашите семејства и пријатели. Промешајте ги печурките и варете додека не се апсорбира златната и течноста, околу 5 минути. Бојата е длабока, богата сина боја која се истакнува во кујната и додава допир на софистицираност. Исклучителната премиум индукција целото дно овозможува тавата за готвење постојано да се поставува хоризонтално на кој било шпорет без да се гребе шпоретот, притоа обезбедувајќи извонредни перформанси на спроводливост на топлина што никогаш не ја деформираат нелепливата тава. Додадете кромид и варете додека не омекне, околу 5 минути. Кога готвите со вашите семејства, ќе уживате во удобноста и безбедноста што ја носат предметите НА МСМК. Готвењето омлет во оваа нелеплива тава е ветре. Тава од 8 инчи користи нетоксичен 100% Без PFOA, ТЕФЛОНСКИ И сите други штетни хемиски предмети нелеплив слој подобрен со титаниум.

Избор на клиент

Ложа Зачинета Тава Од Леано Железо со Рачки од 2 Јамки-Ergономска Тава Од 17 Инчи Новак
Ложа Зачинета Тава Од Леано Железо со Рачки од 2 Јамки-Ergономска Тава Од 17 Инчи

17 ИНЧЕН ЛЕАНО ЖЕЛЕЗО ТАВА Оваа зачинета тава од леано железо е подготвена за употреба и исклучително ра�

DEN 1.33
Скенпан Класичен Сад За Готвење Од 14 Парчиња Со Стратаниум Нелеплив Новак
Скенпан Класичен Сад За Готвење Од 14 Парчиња Со Стратаниум Нелеплив

Комплетот садови за готвење скенпан вклучува тава од 8", Тава Од 10,25", Тава Од 12,5", Квадратна Тава За Скара �

DEN 11199.20
Амазон Основи Тврда Елоксирана Нелеплива Тава-12,5-Инчен, Црна Новак
Амазон Основи Тврда Елоксирана Нелеплива Тава-12,5-Инчен, Црна

Нелеплива тава конструирана со издржлив алуминиум и тврда елоксирана надворешна обвивка; АНСИ сертифи�

DEN 3.00
Бисер Метал HB-5752 Тава, Мермер Палто, 7.9 инчи, За Гас Печки Само, Тешко &засилувач; Светлината III Новак
Бисер Метал HB-5752 Тава, Мермер Палто, 7.9 инчи, За Гас Печки Само, Тешко &засилувач; Светлината III

Големина На Производот (Прибл.) : Должина 14.0 x Ширина 8.1 x Висина 3.9 инчи (35.5 x 20.5 x 1 Површинска обработка : Вн�

DEN 2.33
Танигучи Метал Супер Светлина III Ih Компатибилна Тава, 10,2 инчи Новак
Танигучи Метал Супер Светлина III Ih Компатибилна Тава, 10,2 инчи

Големина (прибл.) : 17,7 х 10,8 х 3,3 инчи (45 х 27,5 х 8 Тежина : Прибл 24,7 мл (700 гр) Материјали : Тело : алуминиумска ле�

DEN 2.33