Емајл Алуминиум Тенџере Путер Потопло Млеко Вриење Топење Тенџере Златен Петел Емајл Тенџере 1.45-qt. Садови Супа Тенџере

Емајл Алуминиум Тенџере Путер Потопло Млеко Вриење Топење Тенџере Златен Петел Емајл Тенџере 1.45-qt. Садови Супа Тенџере

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Материјал : емајлиран алуминиум 0,7 мм; Произведено Во : Турција. Капацитет : 1.45-qt. (1,4 Л). Димензии : 4,53 ч 7,48 ч 6,3" (11,5 х 19 х 16 см). Дијаметар : 6,3" (16 см). Нега и Употреба : безбедна Машина За Миење Садови, а не безбедна за микробранова печка. Шарено акцентно парче за вашата кујна - емајлиран алуминиумски тенџере. Секое јадење може да се готви во емајлирани садови за готвење. Елегантен, уникатен дизајн - за овие квалитети, емајлираните садови Од STPGoods се особено ценети од искусни домаќинки. За прибор во еден стил, погледнете ги другите предмети од колекцијата "Златен Петел". Разновидност : Садовите за Готвење се погодни за сите видови печки : гас, електрична, керамичка и индукција. Шарено акцентно парче за вашата кујна - емајлиран алуминиумски тенџере. Секое јадење може да се готви во емајлирани садови за готвење. Елегантен, уникатен дизајн - за овие квалитети, емајлираните садови Од STPGoods се особено ценети од искусни домаќинки. За прибор во еден стил, погледнете ги другите предмети од колекцијата "Златен Петел".

Избор на клиент

Џем Одлуки Маслин Пан Нерѓосувачки Челик Зачувај Тенџере &засилувач; Рачка Кофа, Кампување Тава Новак
Џем Одлуки Маслин Пан Нерѓосувачки Челик Зачувај Тенџере &засилувач; Рачка Кофа, Кампување Тава

Тавата Маслин е изработена од висококвалитетен Нерѓосувачки Челик 304 И има капацитет од 4,5 литри (1 Галон

DEN 1423.84
Падерно Нерѓосувачки Челик 2 Кварт Сос Тава Новак
Падерно Нерѓосувачки Челик 2 Кварт Сос Тава

Изработени од нерѓосувачки челик 18 / 10 Карактеристики тубуларна, stayономски престојкул рачка Триметална

DEN 1188.16
ДЕПИЛА Нерѓосувачки Челик Мал Сос Тава Путер Потопло Сос Тава Тенџере, Тенџере Со Тенџере Новак
ДЕПИЛА Нерѓосувачки Челик Мал Сос Тава Путер Потопло Сос Тава Тенџере, Тенџере Со Тенџере

Нерѓосувачки Челик Шпорет Готвење Тенџере Мултифункционален и разноврсен, може да се користи за готвењ

DEN 1123.20
Вилфа садови За Готвење, Челик Новак
Вилфа садови За Готвење, Челик

Препорачано од норвешката репрезентација На Готвачи Истурете излив и стаклен капак 3 слоеви на алумини�

DEN 3.00
パцル金属 хб-5431 Тенџере со една рачка, 16см, сливер Новак
パцル金属 хб-5431 Тенџере со една рачка, 16см, сливер

Големина На Производот (Прибл.) : Должина 12,4 х Ширина 7,1 х Висина 5,5 инчи (31,5 х 18 Главна единица : нерѓосувач

DEN 2.67
Dsfeoigy Не-слој Железо Вок Кинески Традиционални Рачно Изработени За Гас И Индукција Шпорет Со Новак
Dsfeoigy Не-слој Железо Вок Кинески Традиционални Рачно Изработени За Гас И Индукција Шпорет Со

Необложена вок површина, против гребење од метална лопата или шпатула Пеглајте како оригинален материј

DEN 8527.20
XJJZS Сиво Млеко Тава, Легура Кварт Тенџере Млеко Тава Рачка И Капак Тестенини Тенџере Големина На Гас, 18cm Новак
XJJZS Сиво Млеко Тава, Легура Кварт Тенџере Млеко Тава Рачка И Капак Тестенини Тенџере Големина На Гас, 18cm

Материјал : алуминиумска легура Особено корисно за правење супа, тестенини, додаток на храна за бебиња, �

DEN 3.00
Акао АЛУМИНИУМ ДОН Плитко Тенџере со Една Рака, 14,2 инчи , Алуминиумска Легура, Рачка, Јапонија АКТ20036 Новак
Акао АЛУМИНИУМ ДОН Плитко Тенџере со Една Рака, 14,2 инчи , Алуминиумска Легура, Рачка, Јапонија АКТ20036

Гаранцијата на производителот не може да се примени Големина : Надворешен Дијаметар х Длабочина : 14,9 х 4,7

DEN 2.00