Burndy UC U-Die Crimp #2- #6 Awg Brown

Burndy UC U-Die Crimp 2- 6 Awg Brown

DEN 521.60

Новак

Достапно за нарачка

Направени во Соединетите држави. Направени во Соединетите држави. Горниот и долниот дел од крцкање, компатибилен конектор тип YC-C бакар Crimpit (TM) конектори, компатибилен бакар од типот на кабел, број на големини на крцкање 3, код за боја на конекторот кафеав, број на парчиња 1, максимална сила на сила 12 тони, компатибилен со моделот на производител Број Pat46, PAT750, PUADP1, Y35, Y46, Y750, компатибилен со серија U стил, прицврстување на апликации, капацитет за крцкање 1/0 AWG алуминиумски лаг, 6 до 2 AWG бакарен лаг, горниот и долниот стил U.

Избор на клиент

1000 10 вилушка/лопа терминал конектори 22-18 мерач од плус делови од делови Новак
1000 10 вилушка/лопа терминал конектори 22-18 мерач од плус делови од делови

Терминалите за вилушка / лопата се изолирани со винил Електрокабел за отпорност на корозија...

DEN 1.67
Hubbell HBL4720CA заклучување на аголен приклучок, 15 засилувач, 125V, L5-15p, црно/бело Новак
Hubbell HBL4720CA заклучување на аголен приклучок, 15 засилувач, 125V, L5-15p, црно/бело

Примена : Дополнителен индустриски тешки Стандард : NEMA WD1 и WD5, UL498 Боја : Црно / бело Монтирање : монтиран с�

DEN 222.24
TE Connective 60529-2 FASTON .187 Рецепл 20-16 AWG-6000 ставка Новак
TE Connective 60529-2 FASTON .187 Рецепл 20-16 AWG-6000 ставка

Stylecrimpterminals : поддршка за изолација; Wiregauge : AWG 2016; Contact Material Switches : месинг; Контакт за контакт : калај ; Пол Же�

DEN 0.33
Автомобилски конектори con mp 480 2W ml Новак
Автомобилски конектори con mp 480 2W ml

Пакет од : 50 Производител : Delphi Connection Systems Производ Категорија : Откриени конектори ROHS : Производ : Конекто

DEN 737.60
Baomain 2 Позиција Ротари Селектор на прекинувач XB2-BD21 Црна 1 NO N/O 10A 600V ZB2-BE101C Новак
Baomain 2 Позиција Ротари Селектор на прекинувач XB2-BD21 Црна 1 NO N/O 10A 600V ZB2-BE101C

Име на производот : прекинувач на селекторот; Тип на прекинувач : 1 Не (нормално отворен); Модел бр : XB2BD21 Ith

DEN 0.33
AMZ клипови и сврзувачки елементи 2 2/0 мерач на мерач на стрип на батерија за компресија Новак
AMZ клипови и сврзувачки елементи 2 2/0 мерач на мерач на стрип на батерија за компресија

Компресија на кабелот за батерија Терминалстин обложен Cast Copper Three Easy STECS1 Лента 3 / 4 "на изолација од крајо

DEN 975.84
3м Скотчлок вилушка најлон изолирана, 50/шише, MNG10-6FX Новак
3м Скотчлок вилушка најлон изолирана, 50/шише, MNG10-6FX

Единица за продажба : Случај (секој x 500) (секој x 500) Бренд : 3м Име на трговија : Скотчлок 3М број : MNG106 FX Механ

DEN 747.20
Burndy YSV6C-FXB Hylink Splice со долги буриња и ќор-сокави, 6 ул. и 6 AWG Кабелска големина на проводник, должина од 2,62 Новак
Burndy YSV6C-FXB Hylink Splice со долги буриња и ќор-сокави, 6 ул. и 6 AWG Кабелска големина на проводник, должина од 2,62

Долга должина на барел Високиот напонски прекин Четири (4) Центарски проводник запира Овозможува центра

DEN 1339.20
TE CONNECTITION 323914 PIDG 26-22 AWG директно затворен барел изолација за поддршка на прстенен терминал - 1000 ставка Новак
TE CONNECTITION 323914 PIDG 26-22 AWG директно затворен барел изолација за поддршка на прстенен терминал - 1000 ставка

Stylecrimpterminals : поддршка за изолација; Material Crimpterminals : прстен; Wiregauge : AWG 2226; Sizecrimpterminals : Stud #4; Stylecrimpterminals : поддрш

DEN 3.33
Hubbell HJ1057GPK25 JR CORD CONDER, 0,19 до 0,25 кабел, 1/2 , сиво Новак
Hubbell HJ1057GPK25 JR CORD CONDER, 0,19 до 0,25 кабел, 1/2 , сиво

Апликација : директен машки конектор Стандард : UL 514 B Боја : сива Монтирање : Отворање на заклучување или �

DEN 1542.40
TE Connective CPGI-208169-2 Неметален комплет за спојување, бело Новак
TE Connective CPGI-208169-2 Неметален комплет за спојување, бело

Неметален комплет за спојување Големини на жица 1214 AWG За кабел со 3 спроводник NM Неметален комплет за спо

DEN 2.33
Hubbell Wiring Afr20trgy Излез за гранка на лакот на лакот на лакот 120 волти AC 20 AMP 2-POLE 3-жица NEMA 5-20R сива Новак
Hubbell Wiring Afr20trgy Излез за гранка на лакот на лакот на лакот 120 волти AC 20 AMP 2-POLE 3-жица NEMA 5-20R сива

Hubbell Wiring 2полизлез на лакот на лакот на лакот на лакот во сива боја има рејтинг на напон од 120 Vac струја на �

DEN 2.33