Автоматски Вентил За Контрола На Нивото На Водата Резервоар За Кула Пловечки Топчест Вентил за поврзување без капе вентил за вода

Автоматски Вентил За Контрола На Нивото На Водата Резервоар За Кула Пловечки Топчест Вентил за поврзување без капе вентил за

DEN 412.48

Новак

Достапно за нарачка

Ќе трае долго време без ' рѓосување/протекување. Висококвалитетни затворачки вентили во прехранбената индустрија или во домот или градината. Опсег на работен притисок : 1-10кг (0,1-4мпа). Применлив Медиум : чиста вода. Применлива средна температура : 70°. Отпорност на средна температура : 70°~120°. Топчестите вентили се широко користени во механичка опрема, индустриска опрема, опрема за водоснабдување и одводнување, како што се градини, пумпи за вода, аголни резервоари за дождовница, надворешни славини, кофи за поврзување дождовница, колектори за дождовница, водоводни цевки итн.Опис : 100% И Висок Квалитет - овој вентил е замена на традиционалната пловечка топка, која може да се примени на различни системи на високи резервоари за вода, базени, кули за вода во индустријата и градежништвото итн.- Автоматска контрола, ниска само-комплементарна вода, целосно автоматско запирање на вода-Четири доводи, голем волумен на вода-Прекрасен изглед, мала големина, практична, едноставна инсталација-без електрична енергија, лесна за употреба, долг век на траење, ниска стапка на дефект, заштеда на водни ресурсикога ќе падне нивото на водата во базенот или резервоарот, телото на вентилот ќе потоне и потоа ќе се отвори претходникот на контролниот вентил. Како што влијае притисокот на водата на цевката, ќе се отвори лицето на заптивката на контролниот вентил. Конечно водата излегува и обратно : - ова производство припаѓа на контролните вентили на нивото на течноста. Кога е инсталиран, плови мора да биде вертикална или паралелна(Зависи од стилот на пливачкиот вентил).- ако треба да инсталирате од врвот, Лактот е потребен за поврзување на пливачкиот вентил и влезната линија.- Прво, линијата за напојување треба да се фиксира во хоризонтална рамнина, а потоа да се поврзе автоматскиот вентил за контрола на нивото на водата на влезот на вода според стандардот.- Главниот влез на вода треба да биде обложен Со Нормалниот Дијаметар на контролните вентили.- Кога користите, вентилот треба да биде отворен. - Ако два вентили се инсталирани во ист базен, двата вентили треба да се држат во иста хоризонтална рамнина.- Пред инсталирање, ве молиме исчистете ги нечистотиите во цевките во случај на блокирање.- Ако квалитетот на водата не е добар, тогаш вентилите треба правилно да се одржуваат .- Ако корисниците се најде време на додавање на вода станува подолго, тој само може да испратите влезот на вода и.

Избор на клиент

Средна Линија Вентил Пвц Топката Вентил Црвена Т-Рачка Вода Исклучување 3 во. Растворувач Врски Бела Пластика Новак
Вентил Позиционер 1604032181 За Атлас Копко Компресо 23359-18ЕД: 00 1604-0321-81 Новак
Вентил Позиционер 1604032181 За Атлас Копко Компресо 23359-18ЕД: 00 1604-0321-81

1604032181 Забелешка : Проверете Дали Бројот На Моделот, Бројот На Делот и Фотографијата се Исти како Вашиот..

DEN 1020.80
Seamaka 2pcs Тешки Месинг Топката Вентил, 1/4 NPT Машки x 1/4 Бодликава Женски Навој Цевка Фитинг О-H-054-1/4НПТ-1/4 Новак
Seamaka 2pcs Тешки Месинг Топката Вентил, 1/4 NPT Машки x 1/4 Бодликава Женски Навој Цевка Фитинг О-H-054-1/4НПТ-1/4

Материјал : изработен од цврст месинг, водоотпорен и отпорен на истекување, со долг работен век Параметр

DEN 356.80
Електричен Акт Топката Вал, ПВ, 1-1/2, АЦ95-265В Новак
Електричен Акт Топката Вал, ПВ, 1-1/2, АЦ95-265В

Индикатор за визуелна позиција во стилот на куполата 386 x крајот на патувањето потврда прекинувачи за да

DEN 3.33
Fevas DN25 3 ПАРЧИЊА Пневматска Контрола 1 инчен Топчест Вентил Од Нерѓосувачки Челик Новак
Fevas DN25 3 ПАРЧИЊА Пневматска Контрола 1 инчен Топчест Вентил Од Нерѓосувачки Челик

Број на модел : Q611 F16 PDN25 Тип : Вентили Големина на пристаништето : 1 инч Број на модел : Q611 F16 PDN25 Тип : Вентил�

DEN 5768.80
DN20 Моторизиран Тринасочен Топчест Вентил Q941 / 45F - 16P T/L Тип Внатрешна Нишка Електричен Топчест Вентил DC24V AC220V 1Pcs Новак
ГРУНИ 1 парчиња Санитарна Целосна Порта Топчест Вентил Стегач Тип Обрач Нерѓосувачки Челик СС сус 304 Новак
ГРУНИ 1 парчиња Санитарна Целосна Порта Топчест Вентил Стегач Тип Обрач Нерѓосувачки Челик СС сус 304

Топчести Вентили Топчести Вентили Топчест Вентилсанитарна Целосна Порта Топчест Вентил Стегач Тип Фер

DEN 4416.00
ДЕРНОРД 2 Пакувања Нерѓосувачки Челик Топката Вентил Женски х Машки Со Машки Хексадецимален Брадавица Новак
ДЕРНОРД 2 Пакувања Нерѓосувачки Челик Топката Вентил Женски х Машки Со Машки Хексадецимален Брадавица

ВКЛУЧУВА : Два 3 / 8" F&M мини топчести вентили и две 3 / 8 " Машки Хексадецимални брадавици ВИСОК КВАЛИТЕТ : су�

DEN 1305.60
Топчест Вентил Од Нерѓосувачки Челик Вграден 2 Новак
Топчест Вентил Од Нерѓосувачки Челик Вграден 2

Цена За : Секој Тип На Стебло : Материјал За Седиште Отпорен На Издувување : Тефлонски Стандарди : АСТМ А351

DEN 1128.00
Диксон БВ2ХГ-03811-ЕС 316СС Фнпт Топчест Вентил, Обетка, 24 ВАЦ, НЕМА4, 3/8 Новак
Диксон БВ2ХГ-03811-ЕС 316СС Фнпт Топчест Вентил, Обетка, 24 ВАЦ, НЕМА4, 3/8

Електрично Активиран 2Парче Нерѓосувачки Топчест Вентил Големина 3 / 8" Напон 24ВАК Рејтинг на притисок 1000

DEN 0.67
HOMEWERKS VBVCPVE4B Топката Вентил x Растворувач, CPVC, 3/4-Инчен, Сина Новак
HOMEWERKS VBVCPVE4B Топката Вентил x Растворувач, CPVC, 3/4-Инчен, Сина

100 PSI на 180 Степени F Опис На Производот HOMEWERKS VBVCPVE4 B топката вентил x Растворувач, CPVC, 3 / 4Инчен, Сина Од Прои�

DEN 122.40
МИСОЛ 1 парчиња месинг топчест вентил / 2 пат Г3/4 / ДН20 Новак
МИСОЛ 1 парчиња месинг топчест вентил / 2 пат Г3/4 / ДН20

месинг топката вентил, 2 начин големина на конец : 3 / 4"(БСП), ДН20 Притисок Стапка : 1.6 Мпа Примена : Вода, мас�

DEN 204.48