Мувла за торта-Прстен За Торта - Прилагодлив Тркалезен Нерѓосувачки Челик 6 до 12 Инчен Калап За Торта-Материјали За Печење Торта

Мувла за торта-Прстен За Торта - Прилагодлив Тркалезен Нерѓосувачки Челик 6 до 12 Инчен Калап За Торта-Материјали За Печење

-140 %

DEN 198.24

Новак

Достапно за нарачка

ВИСОК КВАЛИТЕТ : овие материјали за печење користеа цврст нерѓосувачки челик. Висока температура, отпорна на корозија, не е лесно деформирана, еднократно, лесна за чистење. ПРИЛАГОДЛИВ : Овој Калап за Торта може да се прилагоди од 6,25 ~ 12 инчи, висина : 3,2 инчи. И има различен број врежан на овој сервер за торта, така што можете да ја направите точната големина што ја сакате. ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : погоден за правење торта од мус, торта за печење, леб, бисквити, бисквити, чоколадо или друго. ТОПЛИ СОВЕТИ : кога ја прилагодувате големината или го миете производот, ве молиме не ставајте ја раката на работ од калапот за торта. НАШАТА УСЛУГА : Заменете Или Целосно враќање на средствата доколку сте незадоволни. Сите проблеми пред или по продажбата ќе бидат одговорени во рок од 12 часа. Прилагодете и заштедете Простор ова е еден прстен кој можете да го прилагодите помеѓу 6" до 12" во дијаметар. Малку повисоко од 3" во длабочина. Јасни рабови. Прецизно се прилагодува. Чисти во машина за миење садови. Помогнете ви да добиете професионална завршница. Прави рабови. Безбеден Материјал За храна Направен од одделение за храна, Цврст и издржлив материјал од нерѓосувачки челик за безбедни апликации за контакт со храна. Изградбата е цврста и издржлива.Може да се користи на температури под 1500 °F.