Најдобар Договор 3.5 Инчен Самостоен 500x Зголемување 5mp Резолуција 8 Лцд Дигитална Видео Камера Микроскоп

Најдобар Договор 3.5 Инчен Самостоен 500x Зголемување 5mp Резолуција 8 Лцд Дигитална Видео Камера Микроскоп

DEN 1164.80

Новак

Достапно за нарачка

Вградената дигитална камера ОД 5 МЕГАВАТИ снима и зачувува слики со висока резолуција од вашите примероци. Лцд-екран со целосна боја 3,5 инчи и литиум-јонска батерија на полнење за употреба во полето, ТВ надвор за прикажување во училница или лабораторија. Висококвалитетна стаклена леќа, прилагодлива фаза за гледање предмети со различна големина. 100% сосема нов и висок квалитет, 1 години гарантиран квалитет. Вклучува Пренослив Софтвер За Снимање Про со функција за мерење (компатибилен и Со Windows и Со Mac), AV кабел, владетел за калибрација, ac адаптер/полнач, USB 2.0 кабел. Карактеристики на производот : 1.3.5" лцд-Дисплеј,5м пиксели сензор за слика 2. Професионална микроскопска леќа, зголемување од 250x, до 1000x 3. 8 Led Диоди со осветленост прилагодливи 4. Батерија напојува, Пренослив и Самостоен 5.Функција за мерење, ТВ-излез на кој било монитор со тв-ин. Спецификации : 1.Сензор за слика : 5 Мега Пиксели (вистинска резолуција).Сеуште снимајте резолуција : 12М, 9М, 5М, 3М, 1,3 М, РЕЗОЛУЦИЈА За снимање ВИДЕО ВГА : 12м, 9М, 5М, 3М, 1,3 М, Опсег На Фокусирање НА ВГА : Рачен фокус од 10мм До 50мм Стапка На Рамка : Максимум 30ф/с под 600 Лус Сооднос На Зголемување На Осветленоста : до 1000Х тв излез : Достапен (на кој било монитор СО тв ин) Слот За Картички : Поддршка microsd картичка слот ДО 32 GB SDHC ИЗВОР НА СВЕТЛИНА : 8 LED (ПРИЛАГОДЛИВ СО КОНТРОЛНО Тркало) батерија : ЛИТИУМСКА БАТЕРИЈА НА ПОЛНЕЊЕ (НАПОЛНЕТА СО АДАПТЕР Или USB) Вклучен Пакет : 1 x микроскоп за зголемување на камерата.

Избор на клиент

Лабораторија Индустриски Дигитален Микроскоп Камера БНЦ Видео Излез Ц-Монтирање Леќа Новак
Лабораторија Индустриски Дигитален Микроскоп Камера БНЦ Видео Излез Ц-Монтирање Леќа

Висок Квалитет, Висока Резолуција, Јасни Слики600 Линии Дефиниција Сертификат : CE,FC,Rohsindustry Cmos Камера Може

DEN 1.00
ОХАУС ЦЛЦ-ЏАМБОА Стегач, Џамбо Држач, Алуминиум Новак
ОХАУС ЦЛЦ-ЏАМБОА Стегач, Џамбо Држач, Алуминиум

Прачки, рамки и поддржува Држач Алуминиум Опсег на зафат 0 во 0 0.83 во (0 мм " 21 мм) Лабораториските Вилици ну

DEN 560.00
ЈЕБДД 40Х-1000Х 1600Х 2000х Лабораториски Професионален Биолошки Микроскоп Тринокуларен Микроскоп Новак
ЈЕБДД 40Х-1000Х 1600Х 2000х Лабораториски Професионален Биолошки Микроскоп Тринокуларен Микроскоп

Црнобело префрлување, прилагодување на датумот Прилагодување на сликата : Изложеност, задржување На Тр�

DEN 1180.80
TWDYC Професионален Рачен USB Дигитален Микроскоп 500x 2mp Електронски Electrоскоп Прилагодлив 8 LED Лупа Камера Со Штанд Новак
Ggebf Прилагодлив 1600X 3 ВО 1 USB Дигитален Микроскоп Тип-C Електронски Микроскоп Камера за 8 Led Зум Зголемувач Новак
USB Микроскоп Камера 1000x Дигитален Микроскоп Со Држач 1080p Рачен Пренослив Мини Микроскоп со 8 LED ЗА КОМПЈУТЕР Mac Новак
JIUSION HD 2MP USB Дигитален Микроскоп 40-1000x Пренослив Magnоскоп За Зголемување Камера со 8 Led Диоди Алуминиумска Легура Новак
SJYDQ Универзална 60x Мобилен Телефон Микроскоп Макро Објектив Зум Микро Камера Клип СО Led Светло Телефон Објектив Новак
Охаус VXMNPSUS Пулсирачки Мини Вител Миксер Новак
Охаус VXMNPSUS Пулсирачки Мини Вител Миксер

Аналогните и дигиталните модели нудат контрола на брзината од стартување со ниски вртежи во минута за н

DEN 1.33