Фултон 143002 единечна брзина на сопирачката - 1000 фунти. Капацитет

Фултон 143002 единечна брзина на сопирачката - 1000 фунти. Капацитет

DEN 1083.20

Новак

Достапно за нарачка

Самоактивно активирањето на автоматската криза сопирачка го држи товарот безбедно. Z-max 600 цинк финиш за да се спротивстави на корозијата. Тапаните за тапани се 10 пати поголема од препорачаната големина на кабелот за да се зголеми животниот век на кабелот. Максимална големина на кабел од 7/32 инчи во дијаметар и максимално складирање на тапан од 50 стапки. Максимален капацитет од 1.000 фунти дизајниран да ги исполни вашите најтешки барања за влечење. Тип на вклопување : Универзално вклопување. Винч. Винч. Винч со единечна брзина на Фултон е само-активирачка, автоматска криза на сопирачките за кревање на носивост до 1.000 фунти. Наменето за употреба со лифтови со брод, август на жито, рачни лифтови за вилушка, повлекувачки замав, лифтови за капаци на капакот и рачни дигалки, Винч го држи товарот безбедно кога рачката на чудак ќе се ослободи за безбедно оптеретување. Процесот на супериорен цинк на цинк Z-Max 600 обезбедува 6 пати поголема од заштитата на корозијата во однос на стандардното позлата на цинк. Оваа вина дава перформанси на кој може да се смета со тапани центри кои се 10 пати поголема од препорачаната големина на кабелот за да се зголеми животниот век на кабелот. Повеќе од 100 години перформанси го направија Fulton Trailer Jacks, Winches и Couplers, индустријата стандард во лесна/средна должност. Погоден за сите околини, производите на Фултон се одвиваат најдобро кога времето е во најлошото. Кога комбинирате иновативен дизајн, перформанси и стил со квалитет и вредност, добивате бренд што е дефинитивен избор за рекреативни и морски апликации насекаде.

Избор на клиент

Motoalliance Viper V2 ATV/UTV Winch 6000lb - 40 метри сино јаже, безжичен далечински управувач Новак
Motoalliance Viper V2 ATV/UTV Winch 6000lb - 40 метри сино јаже, безжичен далечински управувач

Вклучува : Безжичен далечински управувач, прекинувач за рокерски рачки, контакт / соленоид, жици, хосфер�

DEN 1.67
Јажиња за влечење на Yhmy 14mm x 50Meters синтетичко јаже со 2 метри црн заштитен ракав Новак
Јажиња за влечење на Yhmy 14mm x 50Meters синтетичко јаже со 2 метри црн заштитен ракав

Со полиуретанска обвивка што ја подобрува стабилноста на обликот и обезбедува подолг работен век...

DEN 0.67
WAARN 101575 рачна преносна вежба за вежбање со 40 нозе синтетичко јаже: 750 lb капацитет за влечење, сива Новак
WAARN 101575 рачна преносна вежба за вежбање со 40 нозе синтетичко јаже: 750 lb капацитет за влечење, сива

Лесен и преносен рачен крик со капацитет за влечење со единечна линија од 750 фунти Напојувано со стандар

DEN 2716.32
Anncus 50pcs Германија Cherry Micro Switch CD44Y 10A D45 15A Ресетирање на граничен прекинувач - Новак
Anncus 50pcs Германија Cherry Micro Switch CD44Y 10A D45 15A Ресетирање на граничен прекинувач -

Боја : Д45 Состојба : Ново Тип : Микро прекинувач Број на модел : Д4 Боја : Д45 Состојба : Ново Тип : Микро преки

DEN 0.67
Mad Dog 4500 lb Widch Winch & Mount Combo, челичен кабел, компатибилен со Deон Деер Гатор XUV 835M Новак
Mad Dog 4500 lb Widch Winch & Mount Combo, челичен кабел, компатибилен со Deон Деер Гатор XUV 835M

Квалитетни леани алуминиум и трајни челични компоненти Заптивки отпорни на вода на мотор и соленоид за

DEN 2.67
XPV Auto 12V 4500 bs Steel Rope Electric Winch за влечење ATV/UTV Off Road со безжичен далечински управувач за монтирање на Новак
XPV Auto 12V 4500 bs Steel Rope Electric Winch за влечење ATV/UTV Off Road со безжичен далечински управувач за монтирање на

IP67 може да игра прашина и водоотпорен ефект, така што не треба да се грижите за тоа да се навлажни или вал

DEN 817.60
Extreme Max 5600.3106 Hawse, гумен браник и комплет за кука 5/16 Новак
Extreme Max 5600.3106 Hawse, гумен браник и комплет за кука 5/16

Вклучува : алуминиум магна полирана хос, затка од гума кука, заптивка / заштеда на линијата, 5 / 16 "Тешка че�

DEN 398.08
Електричен Винч, 12V Винч со далечински прекинувач од 15 метри жица со јаже 4-насочен валјак Fairlead за влечење на ATV UTV Новак
Die-Matic Winch Stand w/Dutton Lainson 1400 bs winch и каиш Новак
Die-Matic Winch Stand w/Dutton Lainson 1400 bs winch и каиш

4 "UBOLTS DieMatic алатка нуди најдобар квалитет по најниска цена на најпопуларните патентирани винче стои за 30

DEN 2.67
Комплет за далечински управувач на безжичен Wireless Winch за CAR Truck Jeep ATV SUV 12V Switch Helight 50ft Новак
Комплет за далечински управувач на безжичен Wireless Winch за CAR Truck Jeep ATV SUV 12V Switch Helight 50ft

✬ Сосема нов и висок квалитет Нов модел со долг дострел, со индикаторска светлина ✬ Светлината на визу�

DEN 296.80