Мост за виолина 1/2 големина, рачно врежан јавор, директно вклопување, целосно прилагодени слотови за жици и стапала на виолината - Мост за виолина

Мост за виолина 1/2 големина, рачно врежан јавор, директно вклопување, целосно прилагодени слотови за жици и стапала на виолината

DEN 182.24

Новак

Достапно за нарачка

Инсталацијата е едноставна, а мостот за виолина е затрупан за да одговара на повеќето виолини. Направено од јаворово дрво, мостот за виолина е чувствителен на вибрациите. Професионален дизајн, прецизна дебелина, виолина мост играјќи побрзо и појасно. Мост за виолина што не треба да се рафинира. Го подобрува тонскиот излез на која било виолина. Инсталацијата е едноставна, а мостот за виолина е затрупан за да одговара на повеќето виолини. Направено од јаворово дрво, мостот за виолина е чувствителен на вибрациите. Професионален дизајн, прецизна дебелина, виолина мост играјќи побрзо и појасно. Мост за виолина што не треба да се рафинира. Го подобрува тонскиот излез на која било виолина. Стотици години на наследство, занаетчиство, експертиза, искуство и експертиза, рачно изработени мостови за виолина од најдобрите семејства на виолина во светот. Со стручно око, најдобриот јавор е еколошки, издржлив и има прекрасен звук. Покрај тоа, секој мост е природно и внимателно сушен и старее со употреба на комерцијален метод на сечење, со што овие мостови за виолина со највисок квалитет. Лесен за инсталирање, рака на земја и склопена за да одговара на повеќето виолини, нема потреба да се преработува. 1. Порамнете ја дупката со аголот што недостасува. 2. Ставете го инструментот под агол од 45 степени. 3. Нежно исправете го кодот за пијано со двете раце. 4. Завршете ја инсталацијата.

Избор на клиент

Баркус Бери, електрична виолина од 1 жица, Новак
Баркус Бери, електрична виолина од 1 жица,

Вклучува 3100p 1 / 4инчен излезен приклучок Овозможува врвни акустични перформанси заедно со нееднаква аку

DEN 2.00
Не се секирај со FF121 Првиот почетници на FRET кои прсти за прсти за 4/4 виолина и 14-инчни виола Новак
Не се секирај со FF121 Првиот почетници на FRET кои прсти за прсти за 4/4 виолина и 14-инчни виола

Ги исполнува меѓународните стандарди Направени да одговараат на стандардите во индустријата...

DEN 0.67