Nilight 3 Gang Rocker Switch панел со USB полнач и запалка од цигари 12V 24V прекинувач за вклучување на рокерски прекинувач зелена со налепници за ноќни сјај за автомобили RVS камион

Nilight 3 Gang Rocker Switch панел со USB полнач и запалка од цигари 12V 24V прекинувач за вклучување на рокерски прекинувач

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

Двојните пристаништа за полнење со USB со излез од 3,1 А ви овозможува да наплаќате 2 уреди со голема брзина истовремено. Влезен напон : 12 - 24 V DC. Излезен напон : 5 V DC. Излезна струја : 3.1 A (2.1 A изградба на морско одделение и IP65 водоотпорен. Донесува високо квалитетен алуминиумски панел, отпорен на гребење и отпорна на корозија. DIY како што сакате : Пакетот доаѓа со сет на нормални налепници и сет на налепници за ноќни сјај . Со разни обрасци и зборови што ги задоволуваат вашите потреби за DIY и ви помагаат да го пронајдете прекинувачот лесно во темнината. Најдобар натпревар со жица за контрола на осветлување на LED светлосни ленти, LED работни светла, ламби за магла, предни светла, светилки и помошни ламби, итн. Лесно за инсталирање : прекинувачот може да се монтира хоризонтално или вертикално, рокерски прекинувач со пред-жица за жици за да можете лесно да ја инсталирате и во 12 V и 24 V возила. комплети на налепници за DIY и дијаграм за жици. Мултифункционален панел : 3 Панел за прекинувачи на бандите со приклучок за цигари од 12 V и двоен USB полнач, одлично за сите видови на контрола на колото и потреби за полнење. Сè-во-еден дизајн може да се користи за контрола на контролата Било какви електрични уреди на возилото. Универзално погодни за возила од 12 V-24 V, широко применливи за камиони, џипови, приколки, РВ, каравани, автобуси, морски чамци, јахти, итн. Цврст и издржлив : Направено од висококвалитетен алуминиумски панел, супериорна конструкција на морски одделенија ABS и IP65 водоотпорен. Донесува високо квалитетен алуминиумски панел, отпорен на гребење и отпорна на корозија. DIY како што сакате : Пакетот доаѓа со збир на нормални налепници и налепници за ноќни сјај. Со разни обрасци и зборови што ги задоволуваат вашите потреби за DIY и ви помагаат лесно да го пронајдете прекинувачот во темница. Најдобар натпревар со прицврстување за жици за контрола на осветлување на LED светлосни ленти, LED работни светла, ламби за магла, фарови, светилки и помошни ламби, итн. Лесен за инсталирање : прекинувачот може да се монтира хоризонтално или вертикално, рокерски прекинувач со пред-жичен жичен прицврстувач за прицврстување За да можете лесно да инсталирате и во 12 V и 24 V возила. Пакетот вклучува : 1x Пред-жичен 3 Панел за прекинувачи на банда, 4 завртки, 2 комплети налепници за DIY и дијаграм за жици. Влезен напон на прекинувачот Nilight 3 Gang Rocker Switch : 12 V/24 V DC Termain Terminal : 5 Pin Installation : Panel Mount, Pre-Wired Nilight 3 Gang Switch панели може да се користат за контрола работни светла, задни светла, ламби за магла, светла за возење, фарови, светилки, светла надвор од патот, помошни светла, светла со брод, итн. Опремени со налепница, можете да го дефинирате името и да доделите прекинувачи според вашите потреби. Производот одговара на повеќето автомобили, SUV, ATV, UTV, 4x4, мотоцикли, камиони, Wranglers, чамци, јахти и други теренски возила. Белешка : Оценка на засилувач за целиот панел на прекинувачот жичен во серија : 12 V DC/20 AMP; 24 V DC/10 AMP. Ве молиме, жичајте реле ако сакате да закачите додаток што е над 20 AMP ​​на извор на енергија од 12 VDC. Или прекинувачот ќе биде изгорен заради неговата висока струја. Nilight 3 панели за прекинувачи на бандите може да се користат за контрола на LED светлосни шипки, LED работни светла, задна светлина, ламби за магла, светла за возење, предни светла, светилки, светла надвор од патот, помошни светла, светло со брод, итн. Тој е погоден за автомобили, Камиони, морски чамци, јахта, приколка, РВ, караван, кампер, автобус, UTV /ATV и други апликации од 12-24 V. Опремено со налепница за ноќно сјај, можете да го дефинирате името и да доделите прекинувачи според вашите потреби.

Избор на клиент

JTRON водоотпорен прекинувач за прекинувач за прекинувач за прекинувач на прекинувачот DC12V 40A/24V 20A OFF Новак
JTRON водоотпорен прекинувач за прекинувач за прекинувач за прекинувач на прекинувачот DC12V 40A/24V 20A OFF

Автоматски прекинувач за водоотпорни прекинувачи за прекинувач за прекинувач за прекинувачи на прекин

DEN 1.67
RGB 8 Ганг Помошен прекинувач Панел за автомобил Partol Multifunction Offroad Light Switch Switch Panel Вклучување на моментално Новак
RGB 8 Ганг Помошен прекинувач Панел за автомобил Partol Multifunction Offroad Light Switch Switch Panel Вклучување на моментално

✔ 8 Спецификации на панелот за прекинувачи на GANG LED : Максимална струја : 60 A, работен напон : DC 12 24 V, номина

DEN 1486.40
Nilight 5 Gang Rocker Switch Panel 5pin On Off Toggle Switch Aluminum Holder 12V 24V Dash Pre-жичен црвен заоблен прекинувач Новак
Nilight 5 Gang Rocker Switch Panel 5pin On Off Toggle Switch Aluminum Holder 12V 24V Dash Pre-жичен црвен заоблен прекинувач

5 Алуминиумски панел за прекинувачи на гангрокери со налепници за DIY и налепници за ноќни сјај можат да г

DEN 1.33
Nilight 3 Gang Rocker Switch Панел Зелена позадинска осветлување со 4,8 засилувачи двојна USB полнач волтметар водоотпорен водоотпорен Новак Попуст