ОТГО Надворешен Затворен Голем Кружен Термометар Хигрометар Температура Влажност Мерач На Мерач На Мерач На Мерач На Мерач На Влажност

ОТГО Надворешен Затворен Голем Кружен Термометар Хигрометар Температура Влажност Мерач На Мерач На Мерач На Мерач На Мерач На

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

● Двојни отчитувања во едно бирање. Доверливо читање со голема точност. ®Дизајнот на соодветен опсег го направи овој термохигрометар специјално погоден за следење на нормалната состојба во / надворешно време. Може да биде опремен и во канцеларија, ресторан, хотелско лоби, градина, училница, лабораторија, работилница и куќа, итн. Температурна точност на Мерење : 1 степен.В (5~35 Степени.В) / ● 2 Степени.В (друго); точност На Мерење На Влажноста : ● 5%; Опсег На Мерење На Температурата : - 30-50 Степени.В/ -20-120 степен Фаренхајт; Опсег На Мерење На Влажност : 0-90%;. ③Материјал : СТОМАЧНИ;Димензија : дијаметар 13см, дебелина 2,2 см. ● Двојни отчитувања во едно бирање. Доверливо читање со голема точност. ®Дизајнот на соодветен опсег го направи овој термохигрометар специјално погоден за следење на нормалната состојба во / надворешно време. Може да биде опремен и во канцеларија, ресторан, хотелско лоби, градина, училница, лабораторија, работилница и куќа, итн. Температурна точност на Мерење : 1 степен.В (5~35 Степени.В) / ● 2 Степени.В (друго); точност На Мерење На Влажноста : ● 5%; Опсег На Мерење На Температурата : - 30-50 Степени.В/ -20-120 степен Фаренхајт; Опсег На Мерење На Влажност : 0-90%;. ③Материјал : СТОМАЧНИ;Димензија : дијаметар 13см, дебелина 2,2 см. ●Спецификација : Боја : Син Материјал : точност НА Мерење На Температурата на СТОМАЧНИТЕ МУСКУЛИ : ● 1 Степен.В (5~35 Степени.В) / ● 2 Степени.В (друго) точност На Мерење На Влажноста : ● 5% Опсег На Мерење На Температурата : - 30-50 Степени.В/ -20-120 Степен Фаренхајт Опсег На Мерење На Влажност : 0-90% Димензија : дијаметар 13см, дебелина 2,2 см quatch вклучува(без малопродажен пакет) : 1 х Термометар Хигрометар, Забелешка : 1.Транзиција : 1см=10мм=0,39 инчи 2.Ве молиме дозволете грешка од 1-3мм поради рачно мерење. ве молиме бидете сигурни дека не ви пречи пред да понудите. + Топли совети : 1.Предлагаме нашите клиенти да го купат многу наскоро од вашата планирана употреба. 2.Секој проблем на овој производ откако ќе стигне до вас, ве молиме контактирајте не побрзо, ние ќе го решиме за вас.

Избор на клиент

Внатрешен Дигитален Хигрометар, 14 до 140 F Новак
Внатрешен Дигитален Хигрометар, 14 до 140 F

● Ставка : Дигитален Хигрометар ● Опсег на релативна Влажност : 10 до 99% ✅ Темп Опсег (Ѓ) : 14 Степени до 140 С�

DEN 384.64
Кресел ХД - 120 Прецизна Температура И Хигрометар За Употреба На Маса, Црна Новак
Кресел ХД - 120 Прецизна Температура И Хигрометар За Употреба На Маса, Црна

Големина : 1,9 х 0,5 х 1,1 инчи (4,8 х 1,4 х 2 Тежина : 0,2 килограми (0,01 кг) Материјал : ПС смола Произведено Во Јапони

DEN 176.00
Новаливинг Внатрешен Дигитален Хигрометар Монитор За Температура И Влажност МЛ0758 Новак
Новаливинг Внатрешен Дигитален Хигрометар Монитор За Температура И Влажност МЛ0758

●Ја мери внатрешната температура и влажност од 4 до 158°F (20 до 70°C) и 199% RH ● Професионална точност : опција

DEN 3.00
Делови за алатки Дигитален Дом Внатрешен Мерач На Влажност Термометар Температура Лцд Дисплеј Квалитет Новак
Дигитален Сензор За Температура И Влажност DHT11 DHT22 AM2302B AM2301 AM2320 Сензор За Температура И Влажност За Arduino AM2302, Новак