Еврофаза 28285-014 сртот патентиран дизајн алуминиум LED осветлување на отворено wallид, влажно оценето, 2-светло 10 вкупно вати, 4 H x 4 W, морски сиви

Еврофаза 28285-014 сртот патентиран дизајн алуминиум LED осветлување на отворено wallид, влажно оценето, 2-светло 10 вкупно

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

Димензии на светлосни светло на сртот на отворено : 4,25 "Висока x 4" широк x 4,75 "длабока, тежина : 1,7 bs, backpate : 2,91" w x 1,93 "долга. Осветлување : 2-5 вати Интегрирана LED база, LED светилки (3000 K, 80cri, 620 лумени) 10 ВКУПНИ ВАТТИ, Вклучени сијалици (и). Инсталација : Хардвер за монтирање на тела на постојната кутија за спојници (вклучена спојница). ЕТЛ одобрено за влажни локации. Детали : Конструиран од алуминиум со леана диа со морски сиви финиш и Замрзнато стаклено сенка. Крест на отворено wallидни димензии : 4,25 "Висока x 4" широк x 4,75 "длабока, тежина : 1,7 bs, задната плоча : долга 2,91" w x 1,93 ". Осветлување : 2-5 вати интегрирана LED база, LED светилки (3000 K, 80 Cri, 620 лумени) 10 Вклучени Вотс, Вклучени сијалици (и). Инсталација : Хардвер за монтирање на тела на постојната кутија за спојници вклучено (спојната кутија не е вклучена). ЕТЛ одобрено за влажни локации. Детали : Конструиран од алуминиум со диа со морска сива завршница и замрзнато стакло сенка. Тела за монтирање на wallидот на wallидот LED LED има горе -долу осветлување со морски сива завршница, за употреба на отворено.

Избор на клиент

Luxrite модерен цилиндар LED нагоре и надолу на отворено wallидни светла, 5CCT селектираат 2700K-5000K, водоотпорен wallид на Новак
Vaxcel Yellowstone 1 светло бронзено рустикално лос дрво на отворено wallиден фенер чисто стакло Новак
Vaxcel Yellowstone 1 светло бронзено рустикално лос дрво на отворено wallиден фенер чисто стакло

Челик материјал отпорен на временски услови обезбедува долготрајна издржливост Чисто семено стакло об

DEN 3.00
Троја осветлување B2372OI Los Olivos - Еден лесен фенер на wallидот на отворено, Новак
Троја осветлување B2372OI Los Olivos - Еден лесен фенер на wallидот на отворено,

Рачно работно железо Увезени Старо железо завршува со чисто семено стакло Потребна е една средна основ�

DEN 2.67
Coramdeo Outdoor Walls Sconce LED Light Filture - Совршен за предниот трем, внатрешен двор и палубата - изградена во LED дава Новак
Coramdeo Outdoor Walls Sconce LED Light Filture - Совршен за предниот трем, внатрешен двор и палубата - изградена во LED дава

Стилски LED wallиден фенер : Подигнете го привлечноста на вашиот дом со овој елегантен LED wallиден фенер, совр�

DEN 1.00
Lantkee Outdoor Wallиден фенер, надворешно светло за монтирање на wallидот, 1-светло осветлување на wallидот на отворено во Новак
Бронзена мелница и Мејсон Вернон Бронзена 20-инчен дво-светлосен wallид на отворено Новак
Бронзена мелница и Мејсон Вернон Бронзена 20-инчен дво-светлосен wallид на отворено

2 35 WATT MR16 светилки 9 "" W x 20 "" H x 4,5 "" Ext Заврши : Бронза 2 35 WATT MR16 светилки 9 "" W x 20 "" H x 4,5 "" Ext Заврши : Бронза Зго�

DEN 1808.00