НТН лежиште 772 лежиште со валјак, единечна чаша, американски изработен, карбуризиран челик, 7,125 „ОД, 1,5“ ширина

НТН лежиште 772 лежиште со валјак, единечна чаша, американски изработен, карбуризиран челик, 7,125 „ОД, 1,5“ ширина

DEN 2216.00

Новак

Достапно за нарачка

Преферирана од ОЕМ. Супер-завршени ролери и тркала. Построги толеранции. Одлични својства отпорни на шок. Подолг сервисен живот. Водич за производи и упатства. Водич за производи и упатства. Заштитените ролери за лежишта користат конусни ролери и тркала, распоредени така што ролерите и патеките ќе се сретнат на заедничка врв. Ролерите се водени од контакт помеѓу големиот крај на ролерот и ребрата на внатрешниот прстен. Ова обезбедува голем капацитет за радијални и единечни оптоварувања. NTN нуди премија затемнети ролери под имињата на брендот NTN и Bower со компоненти на Case-Carburized. Чаши, конуси и ролери се направени од легура на легура од „квалитет на лежиштето“ за да се обезбеди супериорен живот на замор и сигурност. Прецизната контрола на термичкиот третман, димензиите и завршувањето на површината на компонентите дополнително придонесуваат за сигурни перформанси на лежиштето. NTN-Bower Corporation е еден од најголемите производители на прецизни ролери во Северна Америка со примарен фокус на служење на пазарите за транспорт, градежништво и земјоделско спроведување.

Избор на клиент

32007x Timken единечен ред ролери со лежиште 35x62x18mm Новак
32007x Timken единечен ред ролери со лежиште 35x62x18mm

Ова лежиште од 32007x е метрички ролери Димензиите на лежиштето се 35x62x18mm Rodavictoria : Brand : Timken SKU : 32007 XTimken Достап

DEN 1.33
Тимкен САД 02475 02420 1.25x2.6875x0.875 Новак Попуст
Тимкен САД 02475 02420 1.25x2.6875x0.875

Опис 0247502420 Тимкен, Империал Тер ролери за лежиште Производител : Тимкен Внатрешен конус код 02475 Надвореш

DEN 723.04
Крајност до крајбрежје 672 Куп на трки Новак
Крајност до крајбрежје 672 Куп на трки

Произведено според стандардите AFBMA користејќи високо квалитетни материјали Клиентите на ОЕМ на овие фа

DEN 1.33
Материјали Mitsubishi MS2MTD0200T0700 MS2MT карбид MStar Tapered End Mill, 2 средни флејти, дијаметар од сечење од 2 мм, агол Новак
Материјали Mitsubishi MS2MTD0200T0700 MS2MT карбид MStar Tapered End Mill, 2 средни флејти, дијаметар од сечење од 2 мм, агол

2 FLUTE TAPER END MILL за општа употреба Лесен за користење Направено во САД 2 FLUTE TAPER END MILL за општа употреба Лесен �

DEN 2398.40
Timken LM48548 Tapered Roller Leage Новак
Timken LM48548 Tapered Roller Leage

Го минимизира триењето помеѓу ротирачките делови Се одликува со четири меѓусебно зависни компоненти О�

DEN 1.33
CTP 1P3935 Tapered Roller Cone Leasing за модели 215C Specs Falk 215B/525C/528B/535C/583R Caterpillar Новак
CTP 1P3935 Tapered Roller Cone Leasing за модели 215C Specs Falk 215B/525C/528B/535C/583R Caterpillar

Користете за модели 215 C спецификации Falk 215 B / 525 C / 528 B / 535 C / 583 R гасеница Продадени во секоја Лесно вклопув

DEN 1073.92
Timken 467903 затегнати валјаци, единечен конус, прецизна толеранција, директно дупче, челик, инч, 6,5000 ID, 1,5625 ширина Новак
FAG 32934 Tapered Roller Learing Cone and Set, стандардна толеранција, метрика, лична карта од 170 mm, 230 mm OD, ширина од Новак
FAG 32934 Tapered Roller Learing Cone and Set, стандардна толеранција, метрика, лична карта од 170 mm, 230 mm OD, ширина од

Конус (Внатрешен собрание на прстенот) и чаша (надворешен прстен) се комбинираат за да формираат комплет

DEN 0.33
Timken 136873 затегнати валјаци, единечен конус, прецизна толеранција, директно дупче, челик, инч, 1,5000 ID, 0,7500 ширина Новак