глоусамц Фалсификувани Адзе Пик, Плевене Матток Мотика Пик Метток Со Рачка Од Фиберглас, Градина Пик, Одлично За Олабавување На Почвата, Археолошки Проекти

глоусамц Фалсификувани Адзе Пик, Плевене Матток Мотика Пик Метток Со Рачка Од Фиберглас, Градина Пик, Одлично За Олабавување

DEN 668.80

Новак

Достапно за нарачка

●ДВОЈНА НАМЕНА глава € 5-фунти тешки пик/меток глава комбо.акцијата на изборот за раскинување, олабавување и почва или одгледување зеленчукови градини,Избира низ тврда почва од тава, сече мали корени од грмушки, џвака тврдоглава почва.акција На меток Идеален За плевене, грабање, копање, одгледување работа за градинарство. ●РАЧКА од ФИБЕРГЛАС има цврсто јадро од фиберглас за дополнителна јачина што прави мазни и брзи паузи во почвата. За да се соберат едноставно лизнете го сечилото од дното нагоре. ●ДИМЕНЗИИ И СПЕЦИФИКАЦИИ€36 инчи L x 17 инчи W x 2,5 инчи D И тежи 7 фунти ,1045 висока јачина фалсификуван челик и HRC од 45-60. ●СИГУРЕН q : Го Содржи новиот, Без лизгање, H-Зафат на ergономската рачка што станува леплива кога е влажна за да се обезбеди сигурно држење во сите услови. 100% ВРАЌАЊЕ на ПАРИТЕ ако, од кои било причини, не ви се допаѓа нашиот секач за мета во рок од 30 дена, слободно контактирајте не и ние, во рок од 24 часа, ќе организираме целосна наплата или замена без никакви прашања. Зошто Да Не Одберете Нас? · Изработена од армиран тежок челик и пластична обложена рачка од фиберглас за издржливост и удобност · Изработена со проширен раб со текстура против лизгање за зголемено триење · отстранлив дизајн за лесно складирање и транспорт · не се распаѓа за цврста употреба. · Рачката против лизгање обезбедува дополнителен стисок и го намалува заморот на рацете ·Нашата Мотика со Двојна Глава има вертикално сечило Од едната страна за кршење и ргуубопитство низ тврда почва, трупци и корени. Матката од другата страна со мал дизајн на кривина што му помага да навлезе и да помести големи количини почва одеднаш. Правејќи го ова совршен додаток на секоја кутија со алатки за управување со градина или земјиште. ·30-дневна услуга за враќање на парите За Квалитетно Осигурување Спецификација Точка : Машина Матк Материјал : 1045 Висока јачина Фалсификувани Челик Должина На Главата : 43см/17 инчен Ширина На Главата : 5см/2.2 Инчи Должина На Рачката : 90см/35.4 Инчи Тежина : 3200гр/7лб Пакет Вклучува 1 х пик Маток.

Избор на клиент

Razorback 4119000 Mattock Трансферот Новак
Razorback 4119000 Mattock Трансферот

Идеален за копање и сечкање компактна почва Ракувајте со заштита од пречекорување Глава за справување �

DEN 1.00
Хаофи Пекан Берач, Градина Нерѓосувачки Челик Орев Берач Новак
Хаофи Пекан Берач, Градина Нерѓосувачки Челик Орев Берач

Широка Примена : може брзо да собира желади, костени, ореви, пекани, ореви од путер, коњски костени, ореви

DEN 1096.00