ДАУЕЛ ФЛЕШ Машина Микро Жица Секачи 5 Инчен Нерѓосувачки Челик Страна Сечење Клешти Алатки Прецизност Машина За Меки Жици

ДАУЕЛ ФЛЕШ Машина Микро Жица Секачи 5 Инчен Нерѓосувачки Челик Страна Сечење Клешти Алатки Прецизност Машина За Меки Жици

DEN 191.84

Новак

Достапно за нарачка

Материјал : овој секач за испирање е изработен од нерѓосувачки челик (5 Cr13 Mo V), кој се стврднува преку греење и гаснење, издржлив, светло обработен и отпорност на ' рѓа и корозија. Глава : Стврднатите рабови за сечење се порамнети, остри и долготрајни за да се постигне чисто сечење. Вилиците се аголни и мали, лесно се влегуваат во тесни места. Спротивната страна на вилиците се обработуваат рамно за сечење компоненти блиску до таблата. Рачка : Удобниот нелизгачки зафат завиткан со мек ПВЦ обезбедува голема моќ, механизмот натоварен со пружина го минимизира заморот на рацете. Употреба : Широко се користи во сечење мека жица/бакарна жица макс 17АВГ/1,2 ММ, поправка на електроника, кастрење пластични производи, изработка на накит, 3Д печатење итн. Одржување : Овие мини секачи се покриени со маснотии за да спречат ' рѓосување. Избришете ги секачите пред употреба, чувајте ги на суво место. Овие Секачи За Микро Жици се изработени од нерѓосувачки челик. Тоа е за меки жици и прецизни парчиња, како што се поправка на електроника, кастрење пластични производи, изработка на накит, 3Д печатење итн.

Избор на клиент

Лаоа Кабел Машина Тешки Жица Машина Стегање Клешти За Сечење Алуминиум, Бакар, Жица Комуникација Кабли, 6-инчен Новак
Гринли Кабел Машина, Центар Сече, 17-1/2 Во Новак Попуст
Гринли Кабел Машина, Центар Сече, 17-1/2 Во

Водечки производител на висококвалитетни алатки Доверлив и користен од експерти, професионалци и оние

DEN 1983.68
Клајн Алатки 63110 Замена Кабел Машина Главата за 63047 Новак
Клајн Алатки 63110 Замена Кабел Машина Главата за 63047

Замена на главата сече олово или гумени покриени комуникациски кабел до 21 / 4Инчен (57 мм) дијаметар Одгов�

DEN 2.33
Г. Сет од 5 Ортодонтски Клешти Лигатура Жица Машина Алатки Послужавник КОМПЛЕТ ДИСТАЛЕН КРАЈ Секач Орто Новак
Г. Сет од 5 Ортодонтски Клешти Лигатура Жица Машина Алатки Послужавник КОМПЛЕТ ДИСТАЛЕН КРАЈ Секач Орто

Г С ИНСТРУМЕНТИТЕ ШТОТУКУ ГИ ПРОДАВА Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА Г СЕТ ОД 5 ОРТОДОНТСКИ КЛЕШТИ ЛИГАТУРА ЖИЦА М�

DEN 174.40
Мини Жица Кабел Машина, Рамна Клешти Со Заклучување, Страна Парченце, Рака Алатка Умен Новак
Мини Жица Кабел Машина, Рамна Клешти Со Заклучување, Страна Парченце, Рака Алатка Умен

Тип : Како Што Е Прикажано, Со заклучување, може да се заклучи кога не е применливо Должина : 9СМ Мини голе�

DEN 591.84
Менгеме Зафат 4WR 4-Инчен Заоблени Вилица Заклучување Клешти Со Жица Машина Од Ирвин Алатки Новак
Менгеме Зафат 4WR 4-Инчен Заоблени Вилица Заклучување Клешти Со Жица Машина Од Ирвин Алатки

Големина : 4" Големинаметрички : 100мм Вилица Прилагодување : 015 / 16" Прилагодување на вилицатаметрички : 024м�

DEN 3.33
Паладин Алатки 20-30 WG Жица Стриптизета И Жица Машина-Професионална Одделение, Тешки Жица Соголување Алатка Новак
Тектон 7 Инчен Жица Стриптизета | 3797 Новак
Тектон 7 Инчен Жица Стриптизета | 3797

Зацврстена челична конструкција Ленти цврсти и заглавени големини на жица 1020 AGG Назабени клешти вилица

DEN 2.00