LifeArt Сина Светлина Блокирање Очила, Компјутерски Очила За Читање

LifeArt Сина Светлина Блокирање Очила, Компјутерски Очила За Читање

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

Променете Ја Бојата Автоматски Врз основа на Интензитетот на Сончевата Светлина. Филтерот Ја Рефлектираше Светлината и Сонцето Од Површината На Водата При Риболов. Филтрирајте Ја Силната Светлина Ефикасно За Да Го Намалите Отсјајот за Да Ги Заштитите Очите. Објективот Со висока Дефиниција Ви Дава Јасен Вид и Го Намалува Заморот. Издржливи Материјали За Да бидете Сигурни Дека Може Да се Користат Долго време. Блокирајте Малку Прашина И Ветер за Да ја Подобрите Безбедноста При Активности на Отворено. Фотохромните леќи ја менуваат бојата само под силна сончева светлина и можеби нема да се променат многу очигледно под слаби светлосни околности. Сите луѓе имаат различни и субјективни чувства за визуелната смисла, некои луѓе можеби не се чувствителни на промената на бојата на фотохромните леќи. Пластична рамка. Смола леќа. Неполаризирано. Ширина на објективот : 52 милиметри. Висина на објективот : 52 милиметри. Мост : 18 милиметри. Рака : 140 милиметри. Бифокални очила за читање : приспособете се и за близок и за далечен вид со додавање на уникатна пониска леќа со додавање вредност на видот за читање и близок вид. Фотохромната технологија автоматски ја затемнува леќата за да ви помогне да се прилагодите на променливата светлина. Леќи Без изобличување : Чувајте го текстот остар, дури и во вашата периферна визија. Отпорен на гребење : повеќеслојниот слој е комбиниран во еден слој со дебелина од само 10, што ја зголемува тврдоста на површината на леќата, спречува гребнатини. Бидете сигурни да купите, ние се држиме да обрнеме внимание на квалитетот на производот, секој проблем за овој производ, само контактирајте го продавачот без двоумење и ние ќе ви ја обезбедиме најдобрата услуга!. Пластична рамка. Смола леќа. Неполаризирано. Ширина на објективот : 52 милиметри. Висина на објективот : 52 милиметри. Мост : 18 милиметри. Рака : 140 милиметри. Бифокални очила за читање : приспособете се и за близок и за далечен вид со додавање на уникатна пониска леќа со додавање вредност на видот за читање и близок вид. Фотохромната технологија автоматски ја затемнува леќата за да ви помогне да се прилагодите на променливата светлина. Леќи Без изобличување : Чувајте го текстот остар, дури и во вашата периферна визија. Отпорен на гребење : повеќеслојниот слој е комбиниран во еден слој со дебелина од само 10, што ја зголемува тврдоста на површината на леќата, спречува гребнатини. Бидете сигурни да купите, ние се држиме да обрнеме внимание на квалитетот на производот, секој проблем за овој производ, само контактирајте го продавачот без двоумење и ние ќе ви ја обезбедиме најдобрата услуга!. Кога возите во тунели, леќите што стануваат темни под сонцето надвор постепено ќе светат, ова може да ви помогне да видите јасно во тунелите. Додека обичните очила за сонце кои имаат длабоки темни леќи може да бидат премногу темни за да видите јасно под тунелите. Фотохромните очила за сонце можат да бидат побезбедни од обичните очила за сонце под оваа околност.

Избор на клиент

Н / А Пролет Шарка Читателите Мода Мажи И Жени Очила За Читање Очила За Читање Новак
Н / А Пролет Шарка Читателите Мода Мажи И Жени Очила За Читање Очила За Читање

Блокатор на сина светлина леќи, визуелна непријатност при прелистување мобилни телефони, таблети, игри

DEN 2.00
Очила за очи за очи за очи со очи со очи со 5 пакувања, жени преголеми читатели Новак
Очила за очи за очи за очи со очи со очи со 5 пакувања, жени преголеми читатели

Рамка за поликарбонат Акрилни леќи Не поларизирани Подлога за обложување отпорна на гребење Ширина на �

DEN 0.33
Пиперки од Пиперспекс Трек Сквер Сина Светлина Блокирање Очила За Читање, Желка, 21.5 + 0 Новак
Пиперки од Пиперспекс Трек Сквер Сина Светлина Блокирање Очила За Читање, Желка, 21.5 + 0

Увезени Поликарбонат рамка Акрилна леќа Неполаризирано Ув 400 заштита слој Ширина на објективот : 21,5 мил�

DEN 0.67
Cessblu 3 пара читање очила жени мажи мали читатели очила за читање Новак
Cessblu 3 пара читање очила жени мажи мали читатели очила за читање

Увезени Пластични леќи Неполаризирана Мост : 21 милиметри АРМ : 140 милиметри Вредност за пари Пакет со вр�

DEN 271.84
Мирафлекс Ново Бебе 1 Очила За Деца-Очила за девојчиња &засилувач; момчиња 39/17/130, Возраст 2-4 Новак
Мирафлекс Ново Бебе 1 Очила За Деца-Очила за девојчиња &засилувач; момчиња 39/17/130, Возраст 2-4

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 1.33
Womenените правоаголни прогресивни мултифокални очила за читање фотохромички читач на сонце Новак
Womenените правоаголни прогресивни мултифокални очила за читање фотохромички читач на сонце

Пластична рамка Фотохроматски леќи Неполаризирана Ширина на леќи : 50 милиметри Висина на леќи : 30мм мили

DEN 2.33
Лур 6 пакувања чисти очила за читање + 3 пакувања со метални очила за читање Новак
Лур 6 пакувања чисти очила за читање + 3 пакувања со метални очила за читање

【Купете 1 Добијте 9 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 6 пакувања чисти очила за читање +3,50 и 3 пакувања чаши за

DEN 350.40
Мулти -преглед Компјутерски читач модел 50, безжична рамка во руменило +1.5 Новак
Мулти -преглед Компјутерски читач модел 50, безжична рамка во руменило +1.5

Мулти фокус леќи со две нивоа на зголемување за блиски и средни растојанија Леќи отпорни на гребење CR 39 �

DEN 356.80
Маре Азуро Ретро Кејтс Читачки очила жени читатели на големи рамки 0 100 150 200 250 300 350 Новак
Маре Азуро Ретро Кејтс Читачки очила жени читатели на големи рамки 0 100 150 200 250 300 350

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 2.67
Очила за читање Со Пролетни Шарки Класични Читатели Мажи Жени Новак
Очила за читање Со Пролетни Шарки Класични Читатели Мажи Жени

Пластична рамка Пластична леќа неполаризирани Мост : 14 милиметри Рака : 14 сантиметри Класичен пластични

DEN 159.84
Вевесмундо Компактни Очила За Читање Жени Мажи Мини Тенок Тесен Џеб Преносни Читачи Со Метална Кутија Новак
Наспроти Очила Голем Јасен Клип На Превртување Очила За Читање Новак
Наспроти Очила Голем Јасен Клип На Превртување Очила За Читање

Поликарбонатна леќа Неполаризирано Слој Отпорен на гребење Ширина на објективот : 60 милиметри Висина н�

DEN 2.67
Resvio mens жени за читање очила метални мачки очи пролетни шарки читатели злато Новак
Resvio mens жени за читање очила метални мачки очи пролетни шарки читатели злато

Увезени Метална рамка Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 57 милиметри [Детали за дизајни�

DEN 0.67
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал Новак Попуст
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал

【Купете 1 Добијте 6 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 3 пакувања очила за читање половина раб со 2,50 и 3 пакувањ

DEN 575.68