Еркто Хуман Ларинкс Анатомски модел - Професионален зголемен модел на симулација на зглобовите на човекот, медицинска анатомија за наука, прикажување на ларинксот

Еркто Хуман Ларинкс Анатомски модел - Професионален зголемен модел на симулација на зглобовите на човекот, медицинска анатомија

DEN 2569.44

Новак

Достапно за нарачка

Човечка анатомија : Овој модел е дизајниран како визуелна помош за навалување за курсеви за анатомија и физиологија на горните дишни патишта. Моделот на анатомски ларинкс може да им помогне на учениците да ја разберат формата и структурата на органите на дишните патишта и вокалните. Алатки за настава : Различни бои се користат за разликување на различни позиции, а боите се светли и лесни за привлекување внимание на учениците за да можете да ги користите за настава демонстрација. Материјал : Изработено е од еколошки материјали за одделение за храна, висококвалитетен прототип, рачно изработен во цврста, а не скршена. Најдобро вистинско прикажување на човековата структура на ларинксот. Гаранција за квалитетна услуга : Вашето задоволство е наше најважно. Ние нудиме производи со најдобар квалитет и услуги на клиентите. Ако имате какво било прашање. Само испратете ни е -пошта и ние ќе ви обезбедиме задоволително решение во рок од 24 часа. Човечка анатомија : Овој модел е дизајниран како визуелна помош за навалување за курсеви за анатомија и физиологија на горните дишни патишта. Моделот на анатомски ларинкс може да им помогне на учениците да ја разберат формата и структурата на органите на дишните патишта и вокалните. Алатки за настава : Различни бои се користат за разликување на различни позиции, а боите се светли и лесни за привлекување внимание на учениците за да можете да ги користите за настава демонстрација. Материјал : Изработено е од еколошки материјали за одделение за храна, висококвалитетен прототип, рачно изработен во цврста, а не скршена. Најдобро вистинско прикажување на човековата структура на ларинксот. Гаранција за квалитетна услуга : Вашето задоволство е наше најважно. Ние нудиме производи со најдобар квалитет и услуги на клиентите. Ако имате какво било прашање. Само испратете ни е -пошта и ние ќе ви обезбедиме задоволително решение во рок од 24 часа. Анатомски модел Опис на човечки ларинкс : Овој модел е погоден за интуитивни наставни помагала што се користи за да се научи анатомската структура на гркланот при предавање на физиолошка анатомија во медицинските училишта за да им помогне на учениците да го продлабочат разбирањето. ЛАринксот е дишните патишта и структурата на гласниот орган. Име на производот : Анатомски модел човечки ларинкс. Тип : Анатомски модел на ларинкс и бели дробови Спецификации на производите : 30 * 15 * 14 см Материјал за производи : ПВЦ Боја : Боја на сликата Предност : Симулација на човечка анатомија модел Производ Вовед : Наставна демонстрација, набудување и објаснување, практична обука за продлабочување на перцепцијата, комуникација помеѓу Доктор и пациент, Прекрасна декорација на содржината на пакетот на докторот : 1*Анатомски модел Ларинкс.

Избор на клиент

Кабилок реверзибилен накит што виси вреќи метални куки накит куки метална црна ПВЦ Новак
Кабилок реверзибилен накит што виси вреќи метални куки накит куки метална црна ПВЦ

Оксфордска ткаенина, ПВЦ Метални куки торбата за складирање на накит може да се обеси во плакари, врати,

DEN 2.67
Muluo Raspberry Pi 2B 3B 3B+ Prevoaded System 128 GB игри со податоци со Ultra Class 10 Micro SD TF картичка Retropie Emulation Новак
Muluo Raspberry Pi 2B 3B 3B+ Prevoaded System 128 GB игри со податоци со Ultra Class 10 Micro SD TF картичка Retropie Emulation

Оваа картичка за игри користење128 GB Ultra Class 10 Micro SD SD TF картичка, брзина на трчање со голема брзина, непрече

DEN 2.00
Играјте [Jingle Bells] Калај легура ветер на музички кутии кутија за накит со музичко движење „Санкио“ Новак
Играјте [Jingle Bells] Калај легура ветер на музички кутии кутија за накит со музичко движење „Санкио“

Калај легура Sankyo Wind Up Music Box со црна сунѓерска кутија за внатрешни работи и накит Со 18 белешки Златно музи

DEN 799.84
Табела за кревање компјутер BHGBH, монитор за десктоп компјутер за зголемување Новак
Табела за кревање компјутер BHGBH, монитор за десктоп компјутер за зголемување

【Едноставно и удобно】 мала, мала тежина, едноставна структура и лесна за носење Кога се користат, нозе�

DEN 1526.40
Niaocpwy слатки бухо лесни обрасци Работно капаче со копчиња и прилагодлива вратоврска за вратоврска за жени Новак
Хибридна глава на ривал RHG2-ултра-тенок, дизајн на супер-семек, компактен стил на обука со чувари на образ Новак
Стегач на сечилото на клучот и завртката 49-22-5012 за Милвоки Новак
Стегач на сечилото на клучот и завртката 49-22-5012 за Милвоки

Стегач на сечилото на клучот и завртка Милвоки (SER 6311018736) Sawzall 6512 (SER 48325000) Виден 65356 (Ser 748 E) виден 6512 (SER 483108000

DEN 254.08
Организација за висина кујна во облик на кујна Новак
Организација за висина кујна во облик на кујна

* Метална кука во форма Боја : црна Материјал : железо Антируст занает Кука за закачалка за внатрешна или

DEN 3.33
Galaxy S23 Ultra S пенкало со замена на Bluetooth за Samsung Galaxy S23 Ultra S SM-S918 Samsung Galaxy S23 Ultra Stylus Pen, Новак
Galaxy S23 Ultra S пенкало со замена на Bluetooth за Samsung Galaxy S23 Ultra S SM-S918 Samsung Galaxy S23 Ultra Stylus Pen,

Натпревар : За Samsung Galaxy S23 Ultra 5 G SMS918 B, SMSS918 B / DS, SMS918 U, SMSS918 U1, SMS918 W, SMS918 N, SMS9180, SMSS918 E, SMSS918 E / DS StylPen за замена Со B

DEN 3.33
Макара за ленти за истегнување на лекови Новак
Макара за ленти за истегнување на лекови

Одличен додаток на вашата секојдневна рутина за вежбање Може да се користи за широк спектар на функции..

DEN 0.33
Абразивно пресечно тркало за не-ферозни метали, PKG. од 3 Новак
Абразивно пресечно тркало за не-ферозни метали, PKG. од 3

Засилено абразивно тркало за сечење (дебело 0,040 инчи) за неферозни метали Наменето за употреба со #84656 Micro

DEN 207.20
Полнач за боксерски бран компатибилен со Astell & Kern Kann Max - Безжичен полнач на wallидови на Wallидот, безжичен полнач Новак
Кутија за далечински управувач со знаме на Chicago Paisley Flag Multifunctional PU кожа ТВ далечински држач за организатор на Новак
Womenените печатени кошула со долги ракави на вратот, цврсти лабави пулвер, џемпери на обични блузи врвови Новак
Машка машка биом 2,1 ниска текстилна патека што работи чевли, ладен зелена/ладна зелена/чакал Нубак, 9-9,5 Новак Попуст
Машка машка биом 2,1 ниска текстилна патека што работи чевли, ладен зелена/ладна зелена/чакал Нубак, 9-9,5

Направени во САД или увезени Гума ѓон Biom Technology ја охрабрува вашата нога да се движи поприродно и поефика

DEN 2255.04
Qifu-Hand, насликана емајлирана, вкрстена декоративна кутија за накит со шарки, уникатен подарок за украс за дома Новак
Француски сервер за салата со бикови 2 парчиња сет - меламин вечера - 13 - Надворешно, забава, прибор - Фестивал Новак