uxcell Mh-P09K Слушалки За Велосипеди со 27,15x38x6, 5mm Запечатени Хромирани Челични Лежишта 4 парчиња

uxcell Mh-P09K Слушалки За Велосипеди со 27,15x38x6, 5mm Запечатени Хромирани Челични Лежишта 4 парчиња

DEN 337.60

Новак

Достапно за нарачка

Мх-П09К (И. д.=27,15 мм, О. д.=38мм, Дебелина=6,5 мм). лежиштата mh-p09k се запечатени од ДВЕТЕ СТРАНИ за да се задржи лубрикантот. Хром челик долготрајни лежишта, мазна и ниска бучава. АБЕК Толеранција 1 (П0), З2 Ниво На Бучава за повеќето општа употреба. Специјално користете За Слушалки За Велосипеди. ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме погледнете ја сликата и одберете го вистинскиот тип на лежишта пред вашата нарачка (Запечатена или Штит НА ДВЕТЕ или ЕДНА страна на лежиштето). Суфикс на лежиштето само за разликување помеѓу запечатениот и штитниот тип на лежиште. Тоа нема да влијае на употребата на нашиот производ. Опис : - Еднореден, претходно подмачкан, нормална точност.- Топчестите Лежишта со длабок Жлеб се едни од најкористените тркалачки лежишта. Тие се користат за сместување на радијални и аксијални оптоварувања во двете насоки.-Со мало триење и голема гранична брзина, Топчестите Лежишта се исплатливи и бараат малку одржување.- Хром Челик (GCr15) направен со термичка обработка, обезбедува висока и униформа цврстина, добра отпорност на абење и високи перформанси на замор при контакт.- Погоден за сите видови индустриска опрема, микро мотор, мал ротационен мотор, канцелариска опрема и така натаму. Специјално користете За Слушалки За Велосипеди. Спецификација : Модел : Mh-P09 K Запечатен Тип : Двојно Запечатена Внатрешна Трка/Надворешна Трка Материјал : Хром Челик (GCr15) Материјал За Кафез : Печат Челик Внатрешен Дијаметар (d) : 27,15 mm Надворешен Дијаметар (D) : 38mm Дебелина (Б) : 6,5 mm Агол На Склопување : 36°/45° Класа На Точност : P0 (ABEC-1) Ниво На Бучава : Z2 Број На Пакување : 4 парчиња.

Избор на клиент

ЈЦКЛВ 5УГ-13910-00-00 Пумпа ЗА Гориво 5УГ-13910-01-00 Компатибилен СО ЈАМАХА НОСОРОГ 660 450 YXR660 YXR450 2004-2009 АТВ UTВ Новак
ЈЦКЛВ 5УГ-13910-00-00 Пумпа ЗА Гориво 5УГ-13910-01-00 Компатибилен СО ЈАМАХА НОСОРОГ 660 450 YXR660 YXR450 2004-2009 АТВ UTВ

●Заменете за оем делови 5УГ139100000,5 УГ139100100; Вклучен Пакет : 1 Х Пумпа за Гориво ●Компатибилен со jamahaYXR660 НО�

DEN 255.84
137 Мини Пет Кирета/Ч5 Хигиеничар Скалер Новак
137 Мини Пет Кирета/Ч5 Хигиеничар Скалер

Сите Вешти Инструменти се направени со најквалитетен нерѓосувачки челик Вешти Гаранции против ' рѓа, пр

DEN 0.67
Garneck Battery Quick Connect Plugs 50 Amps Battery Исклучете го приклучокот за електричен конектор со капакот на прашината Новак
Garneck Battery Quick Connect Plugs 50 Amps Battery Исклучете го приклучокот за електричен конектор со капакот на прашината

Брзо поврзување на батеријата приклучоци од не'рѓосувачки челик формираат сила за отфрлање помеѓу конт

DEN 171.20